Volejte zdarma
800 190 163

Kontaktní formulář:
Finanční nástroje


 

Evropská unie i česká ministerstva několik let uvažují nad tím, jakým způsobem udělat dotace dostupnější pro širší okruh žadatelů z řad podnikatelů a ve svém důsledku učinit veřejnou podporu dlouhodobě udržitelnou. Jedním z řešení, která budou vyzkoušena v dotačním období 2014-2020, jsou tzv. finanční nástroje.

Ve zkratce se jedná o mechanismy známé např. z bankovního sektoru, tedy úvěry či záruky. Svůj prostor dostane i seed fond, který umožní investice veřejných prostředků do nových společností s vysokým potenciálem růstu. Finanční nástroje mají v oblasti evropských dotací zajistit, aby se připravené prostředky neustále vracely do rozpočtu a mohly na ně dosáhnout i subjekty, jejichž projekty dříve nezískal podporu kvůli nedostačujícímu rozpočtu. 

Hlavní finanční nástroje

  • úvěry se zvýhodněnou úrokovou sazbou
  • zvýhodněné záruky za bankovní úvěry
  • rizikový kapitál
  • seed fond 

S čím vám pomůžeme

Naši specialisté Vám zajistí komplexní správu projektů v:

Dále Vám pomůžeme se zpracováním projektů na:

Kromě přípravy projektů vám zpracujeme i:

 Více o našich službách >>

 

Naše reference

Díky zkušenostem našich odborníků jsme pro naše klienty získali dotační podporu ve více než 350 projektech v celkové hodnotě 12 miliard. Mezi naše spokojené klienty patří např:

logo_atento   
logo_at t
logo_denso   
logo_meopta            logo_spolchemie          logo_stachema       
logo_skoda logo_tpca      logo_tsystems
 logo_valeo  logo_vítkovice     logo_zentiva   

 


 

Máte zájem o více informací? Obraťte se na naše specialisty na emailu enovation@enovation.cz, nebo na bezplatné telefonní lince 800 190 163.