Volejte zdarma
800 190 163

Kontaktní formulář:
Aktuality


MPO vyčlenilo na obnovu majetku zničeného povodní 50 milionů

10.06.2013

Ministerstvo průmyslu a obchodu se rozhodlo pomoci malým, středním a živnostníkům postižených povodní formou dotace na obnovu zničeného majetku, ale i dalších úlev.


První pomocí Ministerstva průmyslu a obchodu je vyhlášení dotace na obnovu zničeného majetku, na který MPO vyčlenilo 50 milionů Kč. Program je určený pro malé podniky (firmám do padesáti zaměstnanců a živnostníky), kteří mají škodu způsobenou červnovou povodní v minimální hodnotě 40 tisíc Kč. Výše dotace může být až 50% způsobilých výdajů na obnovu majetku.


Pomoc vyhlášená MPO se má, kromě dotací na obnovu poničeného majetku, týkat také záruky za úvěry na obnovu provozu a zásob, zvýhodnění úvěrů a podmínek exportérům, ale i úlevy na daňové povinnosti prostřednictvím odložení daňových povinností pro podnikatele (placení záloh na daň roku 2013, doplatek daně za loňský rok atp). Živnostníci a další podnikatelské subjekty by tak, díky vyhlášené pomoci Ministerstva průmyslu a obchodu, mohli lépe zvládnout kritické období po povodni a nastartovat znovu jejich podnikání.

Sdílet