Volejte zdarma
800 190 163

Kontaktní formulář:
Aktuality


Programy na podporu účasti českých podniků na zahraničních trzích

02.07.2012

Agentura CzechInvest podporuje účast českých podniků na zahraničních trzích speciálními programy. V červnu letošního roku došlo k vyhlášení IV. výzvy programu Czech Accelerator, který je zaměřen na rozvoj českých technologických malých a středních podniků na zahraničních trzích. Do programu se mohou hlásit společnosti působící v oboru biotechnologie, ICT, zdravotnická technika, čisté technologie, nanotechnologie a přesné strojírenství až do 14.9.2012.

Agentura CzechInvest také na konci června vyhlásila I. výzvu nového programu Mezinárodní technologické spolupráce, jenž si klade za cíl rozvíjet výrobu technologicky vyspělých výrobků a stimulovat spolupráci se zahraničím. Prioritními oblastmi podpory jsou strojírenství, elektronika a elektrotechnika, informační a komunikační technologie aj. Výsledkem programu by měly být nové patenty a prototypy, inovované výrobky a výrobní postupy. V neposlední řadě také vznik nových pracovních míst souvisejících s podpořenými projekty. Na tento program bylo vyčleněno 40 mil. Kč. Podniky mohou o podporu žádat do 30.9.2012, maximální výše dotace byla stanovena na 200 000 EUR.

Pro více informací o těchto programech nás kontaktujte na enovation@enovation.cz či prostřednictvím zelené linky 800 190 163.

Sdílet