Volejte zdarma
800 190 163

Kontaktní formulář:
Aktuality


Zpoždění projektu vysokorychlostního internetu? MPO takové informace odmítá

27.05.2016
Dotace z OPPIK, Dotace na vysokorychlostní internet

Vládní koordinátor digitální agendy Tomáš Prouza vyjádřil pochybnost ohledně předložení tzv. Národního plánu rozvoje sítí nové generace vládě do konce června. Domnívá se, že k jeho předložení může dojít až podzim. Tento dokument je klíčový pro rozvoj vysokorychlostního internetu v České republice.

Vyhlášení první výzvy programu Vysokorychlostní internet by se tak oproti původnímu prosincovému termínu posunulo o 3 měsíce. Pokud však vláda neschválí tzv. plán rozvoje vysokorychlostních sítí do konce tohoto roku, přijde Česko o podporu z Bruselu ve výši 14 miliard.

Podle tiskové zprávy vydané MPO dne 26. 05. informace o možném zpoždění projektu vysokorychlostního internetu ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek důrazně odmítá. Práce na Národním plánu rozvoje sítí nové generace ve spolupráci s ICT sektorem prý běží přesně podle plánu a do konce června bude vládě předložen.  

Do roku 2020 by si tak poskytovatelé internetu v České republice mohli rozdělit 14 mld. korun, které do Česka pošle Evropská unie přes Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK).

Sdílet