Volejte zdarma
800 190 163

Kontaktní formulář:
Aktuality


Zástupci všech administrativních a kontrolních orgánů investičních pobídek předstoupí před podnikatele

04.02.2013

Ke konci února se v Praze na jednom místě setkají zástupci všech administrativních a kontrolních orgánů investičních pobídek v České republice. Společně také představí jejich nová výkladová pravidla.

Dne 28. února 2013 budou mít podnikatelé v Praze příležitost setkat se zástupci MPO, MF, MPSV a agentury CzechInvest, a to na konferenci Investiční pobídky v České republice, která proběhne pod záštitou agentury CzechInvest. Podnikatelé, kteří zvažují možnost státní podpory formou slevy na dani, tak dostanou příležitost získat všechny potřebné informace na jednom místě. K problematice investičních pobídek se vyjádří také daňoví specialisté, banka financující investiční projekty či příjemce investiční pobídky. Ministerstvo průmyslu a obchodu taktéž představí nová výkladová pravidla.

Investiční pobídky jsou nyní jedním z nejvýznamnějších nástrojů veřejné podpory do začátku nového dotačního období 2014-2020. Díky jejich loňské novelizaci se také staly pro podnikatele podstatně atraktivnější. Rozsah jejich uplatnění se díky podpoře technologických center a center strategických služeb rozšířil ze zpracovatelského průmyslu také na oblast výzkumu a vývoje a na oblast IT.

Zvýšenou atraktivitu investičních pobídek po novelizaci zákona dokládají také výsledky průzkumu, který v září minulého roku provedla společnost enovation s.r.o. a které budou na konferenci prezentovány, a také několikanásobný nárůst počtu žádostí o čerpání investičních pobídek. Zatímco za první pololetí roku 2012 jich agentura CzechInvest evidovala pouze sedm, za druhé pololetí, kdy novela nabyla účinnosti, jich CzechInvest eviduje již 41.

Sdílet