Volejte zdarma
800 190 163

Kontaktní formulář:
Dotace na vývojové centrum


  • příjemce dotace: RIGAKU Innovative Technologies Europe s.r.o.
  • dotační program: Inovace
  • rok realizace: 2014 - 2015
  • výše dotace: 4.742.000 Kč

Zadání klienta

Český vývojový tým společnosti RIGAKU Innovative Technologies Europe s.r.o. vyvinul špičkovou rentgenovou kameru, která však vyžadovala unikátní výrobní proces. Mateřská společnost v Japonsku nechtěla oddělovat výrobu takového produktu od původního týmu vývojářů, proto se rozhodla pro jeho výrobu v ČR. Do té doby bylo v ČR k dispozici pouze čistě výzkumné centrum.

Zahájení spolupráce 

Pečlivě jsme zhodnotili podnikatelský záměr klienta a doporučili žádat o finance z EU z programu Inovace, který mj. podporuje nové výrobní technologie.

Během celého procesu podléhala veškerá rozhodnutí mateřské společnosti v Japonsku. I proto byla většina podkladů nutných ke zpracování žádosti o dotaci v japonštině a odborné angličtině. Díky pečlivosti, zkušenostem, vysokému nasazení našich poradců a jejich profesionalitě však byla dotační žádost precizně zpracována a včas podána. Hodnoticí komise ji následně schválila a realizaci projektu nestálo nic v cestě.

Role enovation

To, že veškerá rozhodnutí podléhala mateřské společnosti, vyžadovalo skutečně velké nasazené našich odborníků, intenzivní výměnu podkladů, informací a odbornou cizojazyčnou komunikaci. Příprava dotační žádosti pro RIGAKU Innovative Technologies Europe s.r.o. navíc gradovala v hektickém období vánočních svátků. Přesto jsme ji připravili v nejvyšší kvalitě a ve finále s kladným výsledkem.

Realizace projektu

Kvalitně zpracovaná dotační žádost vedla k přiznání dotace 4 742 000 Kč. Přispěli jsme tak k umožnění výroby zcela unikátní optiky, která dnes klientovi zajišťuje spolupráci s takovými vesmírnými programy, jako je NASA, ESA či JAXA. České Rigaku potvrdilo mateřské společnosti v Japonsku svou roli ve vývoji špičkových rentgenových technologií i v unikátní výrobě.

 

Dotace na vývojové centrum společnosti RIGAKU Dotace na vývojové centrum společnosti RIGAKU

Program Inovace je nyní znovu otevřen. Naposledy tak letos můžete získat významnou dotaci. Podívejte se na přehled aktuálních dotačních možností pro výrobní firmy.