Jak to bude s dotacemi po roce 2020? My to víme a vy můžete také.

To chci

Expandujte do Srbska

Srbsko je zemí s levnou, přitom vysoce kvalifikovanou pracovní silou, nízkými náklady na výrobu a zajímavými investičními příležitostmi. Se vstupem na trh vám rádi pomůžeme, neváhejte se na nás obrátit.

Domluvte si konzultaci zdarma

Proč je výhodné podnikat v Srbsku? 

 • 14 bezcelních zón mj, s 0% sazbou DPH
 • 15% daň z příjmu právnických osob
 • daňové prázdniny až na 10 let
 • přímé dotace na tvorbu pracovních míst - až 7 000 EUR / 1 místo
 • úlevy z odvodů na zaměstnance - až 75%
 • průměrná hrubá mzda 10 800 Kč / měsíc
 • více než 100 000 studentů technických a IT oborů na vysokých školách

Naše služby

 • Zajištění a zprostředkování akvizice
 • Založení podniku, rozjezd podnikání
 • Business development
 • Získání státních dotací pro investici
 • Vstup na trh / export import / vybudování odbytu

 Seznámíme vás se situací

Provedeme rešerši v sektoru vašeho podnikání a seznámíme vás s legislativou, trhem i situací na místě. Vytipujeme vhodnou lokalitu pro váš projekt, zpracujeme analýzu z lokálního trhu práce, zanalyzujeme strukturu subdodavatelských vztahů atd. Postaráme se o dlouhodý support při orientaci v místním prostředí, budování kontaktů a komunikaci s veřejnou správou.

 Najdeme vhodnou investiční příležitost

Na základě analýzy prostředí a business case analýzy realizace investice vám najdeme firmu v segmentu, který vás zajímá. V průběhu rozhodovacího procesu o investici vás budeme kontinuelně informovat. Dále pak zprostředkujeme její nákup.

 Pomůžeme založit srbskou firmu

Postráme se o všechny formality a jednání s úřady při založení firmy. Připravíme pro vás přehled zákonných povinností a regulací (daně, normy, předpisy atd.). Stejně tak vám poskytneme pomocnou ruku při pořizování nemovitosti (vytipování nemovitosti či nájemních prostor a zajištění souvisejících administrativních úkonů).

 Zařídíme nábor

Zajistíme pro vaše aktivity kompletní HR služby a subdodavatele.

 Zajistíme investiční pobídky a dotace

Umíme udělat vaši investici ještě ziskovější. Využijte naše rozsáhlé zkušenosti s dotačním poradentsvím i v Srbsku. Zařídíme dotace, investiční pobídky, daňové odpočty VaV a podporu založení pobočky v rámci CzechAid.

 

Proč využít naše služby

Jsme flexibilní

Poskytujeme analytické a zprostředkující služby, které vedou k realizaci konkrétní akvizice podle požadavků klienta. Vycházíme z konkrétních požadavků klienta, ale umíme si poradit s nejasnou představou.

Známe místní prostředí

Díky naší rozsáhlé síti kontaktů v lokálním prostředí dokážeme rychle najít vhodné investice v různých oblastech podnikání od průmyslu, přírodního bohatství, zemědělství po IT aj.

Máme osobní přístup

Nenecháme vás na holičkách, budeme vaším průvodcem ať už ve fázi zjišťování informací, založení podniku či vyhledání a zprostředkování konkrétní investice. S klientem chceme navázat dlouhotrvající vztah a pomoci mu trvale businessově fungovat v srbském prostředí.

 

Domluvte si konzultaci zdarma

O nás

Společnost enovation založila dceřinou společnost enovation Western Balkans, jejímž cílem je zvýšit objem a počet investic mířících z České republiky na západní Balkán a především do Srbska. Chceme účinně pomoci těm společnostem, které takový krok zvažují, nebo se pro něj rozhodly.

Dceřinná společnost působí přímo v Srbsku a spolu se svými lokálními společníky vám pomůže realizovat expanzi do Srbska.

 

Kontakt

V případě zájmu se na nás neváhejte obrátit:

e-mail: serbia@enovation.cz

tel.: +420 230 233 201