Národní plán obnovy

Národní plán obnovy (Recovery and Resilience Facility – RRF) rozdělí v nejbližších letech mezi české podniky 173 mld. Kč. Dotace poputují na oživení ekonomiky po pandemii koronaviru a na zelenou a digitální transformaci.

Základní informace

Hlavním cílem Národního plánu obnovy je podpora oživení a odolnosti tuzemské ekonomiky po zasažení pandemií COVID-19. Finance z fondu mají zmírnit dopady krize, podpořit provádění reforem a veřejných investic a tím přispět k obnově růstu hospodářství a tvorbě pracovních míst. 

V enovation jsme specialisté na Národní plán obnovy

Dění okolo Národního plánu obnovy pečlivě sledujeme a aktivně se podílíme i na připomínkování jednotlivých návrhů. Čas příprav se pomalu krátí a první podnikatelé již začínají skládat své projekty.

Nenechte si ujít náskok před konkurencí a začněme konzultovat vaše plány již dnes.

Chci konzultaci zdarma

Jak bude Národní plán obnovy rozdělovat finance?

NPO bude rozdělován prostřednictvím 6 až 10 tzv. komponent (obdoba známých operačních programů), přičemž každá komponenta bude přiřazena konkrétnímu ministerstvu, které bude zaštitovat žádosti, vyhodnocení i čerpání.

Pro podnikatele budou klíčové zejména tyto komponenty:

Přichystejte se na podzimní dotace. Dorazí programy, které tu ještě nebyly

 

Chystají se dotace Technologické agentury ČR a Národního plánu obnovy, které podpoří výzkum a vývoj, digitalizaci, výrobní technologie, energeticky úsporná opatření nebo přechod na obnovitelné zdroje energie i pro pražské a velké podniky nad 249 zaměstnanců. Zjistěte během 45 minut vše podstatné a získejte náskok před konkurencí.

Chci na webinář zdarma

Pro koho bude program určen?

Pro koho bude program určen?

Jak to bude časově?

První programy z Národního plánu obnovy se budou otevírat už v září 2021. 70 % všech financí musí být rozděleno do konce roku 2022 – české podnikatele tak čeká velmi štědrý dotační rok a půl.

Přehled hlavních komponent

Podívejte se na přehled klíčových komponent Národního plánu obnovy pro ČR, který jsme pro vás dle oficiálních informací připravili.

Stáhnout

Připravena je také řada jiných atraktivních programů:

Buďte první, kdo se dozví o otevření výzev Národního plánu obnovy

Věnujte se svému podnikání a sledování dotačního dění v České republice nechte na nás.

Napište nám nebo volejte zdarma 800 190 163

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.