Národní plán obnovy

Národní plán obnovy (NPO) rozdělí v nejbližších letech mezi české podniky a instituce rekordních 191 mld. Kč. Dotace poputují na oživení ekonomiky po pandemii koronaviru a na zelenou a digitální transformaci.

Základní informace

Hlavním cílem Národního plánu obnovy je podpora oživení a odolnosti tuzemské ekonomiky po zasažení pandemií COVID-19. Finance z fondu mají zmírnit dopady krize, podpořit provádění reforem veřejných investic a tím přispět k obnově růstu hospodářství a tvorbě pracovních míst. 

Jak to bude časově

První program z Národního plánu obnovy již odstartoval. 70 % všech financí musí být rozděleno do konce roku 2022 – české podnikatele tak čeká velmi štědrý dotační rok.

 

Chystané výzvy Národního plánu obnovy

Rekordní balík peněz podpoří investice do projektů na oživení ekonomiky po pandemii koronaviru a na zelenou a digitální transformaci.

 

Fotovoltaické elektrárny s/bez akumulace - Vyhlášeno

Fotovoltaické elektrárny s/bez akumulace

Získejte až 50% dotaci na pořízení a instalaci fotovoltaických systémů a bateriových úložišť. Program je určen na financování větších firemních projektů - nejvíce se vyplatí získat dotaci na projekty v min. hodnotě 2 mil. Kč, což odpovídá přibližně 500 m2 střechy a 250 solárním panelům.

Více o programu

 

Cirkulární řešení v podnicích

Dotace Cirkulární řešení v podnicích

Až 60% dotace na pořízení technologií, inženýrských sítí i stavebních prací spojených s opětovným využitím odpadů a druhotných surovin ve výrobě.

Více o programu

 

Digitální vysokokapacitní sítě - vyhlášeno

Digitální vysokokapacitní sítě

Až 75% dotace pro poskytovatele internetu na vybudování vysokokapacitního připojení.

Více o programu

 

Úspora vody v podnicích - vyhlášeno

Úspora vody v podnicích

Ušetřete provozní náklady díky úspoře vody ve vašem podniku. S dotací pořídíte např. nové, úspornější výrobní technologie i stavební práce za polovinu ceny.

Více o programu

 

Digitální podnik - vyhlášeno

Digitální podnik

S dotačním programem Digitální podnik nakoupíte hardware a software do firmy o více než polovinu levněji. Například servery, kancelářské počítače a software, bezpečnostní systémy, QR čtečky nebo cloudové služby a modemy.

Více o programu

 

Přehled hlavních komponent

Podívejte se na přehled klíčových komponent Národního plánu obnovy pro ČR, který jsme pro vás dle oficiálních informací připravili.

Stáhnout

V enovation jsme specialisté na Národní plán obnovy

Dění okolo Národního plánu obnovy pečlivě sledujeme a aktivně se podílíme i na připomínkování jednotlivých návrhů. Čas příprav se pomalu krátí a první podnikatelé již začínají skládat své projekty.

Chci konzultaci zdarma

Buďte první, kdo se dozví o otevření výzev Národního plánu obnovy

Věnujte se svému podnikání a sledování dotačního dění v České republice nechte na nás.

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.