Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Unikátní evropský projekt je v hodnocení EU

Evropské vědecké organizace a enovation spojily síly v boji o dotaci z Twinning Horizont 2020.

18. 1. 2018
Dotace pro podnikatele

Na konci minulého roku byl tým enovation součástí přípravy mezinárodního výzkumného projektu. Ve spolupráci s Ústavem termomechaniky AV ČR, německým Fraunhofer institutu a švédskou výzkumnou organizací SWEREA vznikl unikátní projekt PRISMA. Jeho předmětem je rozvinutí vědeckého a inovačního potenciálu v metalických 3D objektech a materiálech.

PRISMA je o předávání know-how a vytvoření nové platformy pro vývoj vysoce experimentální metalurgie. Švédská SWEREA s německým Fraunhofer institutem poskytují kompletní zázemí pro aditivní i subtraktivní výrobu od nejmenších částic po finální tvary metalických prototypů. Český Ústav termomechaniky tak bude moci s významnými partnery společně pracovat na reálném pokroku v jemné metalurgii. A náš tým měl šanci být u toho.

„Alexandra Krejzová a Tereza Thýnová z týmu enovation prokázaly vynikající kompetence a velké nasazení. V prostředí mnoha mentalit a temperamentů dokázaly velmi přesně zorganizovat práci všech stran, s chladnou hlavou koordinovat krizové situace a rychle se přizpůsobovat změnám, jak nám projekt rostl pod rukama“ říká koordinátor projektu Ing. Jaroslav Joch z Ústavu termomechaniky AV ČR.

Výzva Twinning z evropského programu Horizont 2020 tímto nekončí! V květnu letošního roku se znovu otevře a s tím i možnost pro české výzkumné organizace rozvinout mezinárodní spolupráci. Navíc Twinning se týká pouze widening countries, tedy především menších členských států! Nemusíme se tedy obávat „žraloků“ ze starých členských států, kteří by ohrozili menší, ale originální výzkumníky.

Netřeba dlouze váhat. Podpora je vyplácena předem, zálohově.

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.