Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Delší doba na dočerpání peněz z evropských fondů pro ČR neprošla

Evropská komise zavrhla návrh našich představitelů o prodloužení doby pro dočerpání alokovaných prostředků z evropských fondů. Výjimka prošla pouze u Slovenska a Rumunska.

25. 9. 2013
Dotace pro podnikatele

Evropská komise zavrhla návrh našich představitelů o prodloužení doby pro dočerpání alokovaných prostředků z evropských fondů. Výjimka prošla pouze u Slovenska a Rumunska.

 

Pro Českou republiku bylo z evropských peněz v období 2007 – 2013 vyčleněno 26,7 miliardy eur, z toho bylo do začátku srpna letošního roku všem příjemcům vyplaceno 56% z této částky. V rámci EU bylo proplaceno příjemcům dotací celkem 32,8 % z alokovaných peněz. Prostředky, které se v daném období nestihnou vyčerpat, se vrací do rozpočtu platících zemí. O prodloužení doby čerpání alokovaných peněz na kohezní politiku se nyní jedná a výsledek by měl být známý zřejmě do konce října tohoto roku.

Pro další programové období 2014 – 2020 se obecně počítá s navýšením o 4,8 % oproti stávajícímu sedmiletému rozpočtu. Česká republika se chce primárně v dalším období zaměřit na zvýšení konkurenceschopnosti ekonomiky, rozvoj páteřní infrastruktury a další významné činnosti podporující ekonomický rozvoj. 

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.