Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Dotační průvodce 2. díl: proces podání žádosti o dotaci

Na co se připravit, jakmile se rozhodnete žádat o dotaci? Jak vám v tomto procesu můžeme pomoci? Pojďte si s námi projít celý proces podání žádosti.

16. 10. 2023
Dotace pro podnikatele

Úvodní konzultace s enovation

Ještě před samotným sepsáním žádosti se s námi můžete poradit, které dotační programy můžete využít a jaké jsou možnosti financování. Zhodnotíme vaši situaci i plány do budoucna a prověříme, zda splňujete podmínky pro získání dotační podpory. Tato konzultace vás k ničemu nezavazuje. Máte-li připravený projekt nebo podnikatelský nápad, obraťte se s důvěrou na nás, rádi vám pomůžeme.

Příprava podkladů k projektu

Pokud se rozhodnete, že žádost o dotaci budeme připravovat za vás, přidělíme vám zkušeného projektového manažera, který se specializuje na váš obor. V týmu máme odborníky na dotace pro firmy, výzkum a vývoj, životní prostředí, veřejnou správu a zdravotnictví. Pak už přijde na řadu příprava.

Před samotným sepsáním žádosti doporučujeme detailně prostudovat podmínky pro získání dotace, včetně nutných podkladů. V některých výzvách je například potřeba dodat stavební povolení, projektovou dokumentaci či posudek odborníka. Tyto dokumenty nemusí být jednoduché (a rychlé) získat, proto je dobré na ně myslet předem. 

Jak to jde jinak: v případě spolupráce s enovation podmínky projdeme za vás a připravíme seznam, co od vás budeme potřebovat a kdy. Díky specialistům na různé obory rozumíme výrobě i veřejné správě a dokážeme rychle nastudovat a pochopit váš záměr.

Sepsání žádosti o dotaci

Jakmile máte veškeré podklady, čeká vás sepsání projektového záměru, rozpočtu a dalších částí žádosti. Doporučujeme informace v žádosti rovnou přizpůsobovat hodnotícím kritériím.

Pokud si nevíte rady, můžete nás rovnou oslovit a nechat přípravu na nás

Jak to jde jinak: za 16 let dotačního poradenství jsme vyvinuli postup, jak zvládnout přípravy projektu včas a jak sepsat žádost tak, aby měla větší šanci na úspěch. Toto know-how získáváte při spolupráci i vy.  

Vyplnění žádosti v online systému

Máte podklady, popis projektu, rozpočet i další náležitosti podle podmínek dotačního programu? Teď už nezbývá než vyplnit žádost v systému ISKP MS 2014+ včetně příloh a podkladů. 

Jak to jde jinak: vyplnění žádosti a kompletaci příloh za vás obstaráme a pohlídáme termíny. Před samotným podáním žádosti ji ještě zdokonalíme, aby měla co možná nejvyšší bodový zisk. Dlouhodobá úspěšnost žádostí o dotaci našich klientů je více než 90 %.

Podání žádosti o dotaci

Zkontrolujeme, že jste přiložili všechny dokumenty, vyplnili vše potřebné a odešleme. Nyní je vše v rukou hodnotitelů. Nezapomeňte, že poskytovatel dotace může požádat o doplnění informací i v průběhu hodnocení. 

Jak to jde jinak: vše za vás zkontrolujeme, podepíšeme a podáme. Pokud si poskytovatel dotace v průběhu hodnocení žádosti vyžádá další podklady, vše po konzultaci s vámi vhodně a včas doplníme. Jsme tu pro vás až do schválení žádosti.

Nevíte si rady s přípravou žádosti o dotaci?

Kontaktujte nás na 222 523 549 nebo na emailu enovation@enovation.cz rádi vám pomůžeme s vyplněním a dalšími náležitostmi.

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.