Firmy ve vybraných okresech Moravskoslezského kraje mohou získat dotaci na snižování emisí

Firmy podnikající v okresech Karviná, Ostrava město a Frýdek – Místek mohou získat z Operačního programu Životní prostředí až 90% dotaci na projekty zaměřené na snižování emisí.

27. 6. 2013
Dotace pro podnikatele

Firmy podnikající v okresech Karviná, Ostrava město a Frýdek – Místek mohou získat z Operačního programu Životní prostředí až 90% dotaci na projekty zaměřené na snižování emisí.


Byla vyhlášena XLVIII. výzva Operačního programu Životní prostředí, ve které mohou podniky působící v odvětvích využívajících nespalovací zdroje energie čerpat až 90% dotaci na rekonstrukci nespalovacích zdrojů nebo dodatečných zařízení pro záchyt emisí za účelem snížení emisí znečišťujících látek. Výzva se týká podniků bez ohledu na jejich velikost, které působí v odvětví výroby koksu a rafinovaných ropných produktů, výroby základních kovů nebo jsou dodavateli elektřiny, plynu, páry a klimatizovaného vzduchu.

Výzva je omezena na okresy s nejvyšší mírou znečištění ovzduší, podpořeny tedy budou projekty realizované pouze v okresech Karviná, Ostrava město či Frýdek – Místek.

Žádosti o poskytnutí dotace jsou na Státním fondu životního prostředí České republiky přijímány od 27. června do 30. září 2013. Více informací o výzvě najdete zde.


Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.