Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Investiční pobídky v novém kabátě

Evropská komise nařídila České republice snížit maximální možnou míru veřejné podpory investic na 25 procent. Aby investiční pobídky zůstaly dostatečně lákavé, vypracovali úředníci ministerstva průmyslu a agentury CzechInvest novelu zákona, která chce celý proces zjednodušit a zatraktivnit. Od 1. května je nová zákonná úprava účinná.

4. 5. 2015
Dotace pro podnikatele

Evropská komise nařídila České republice snížit maximální možnou míru veřejné podpory investic na 25 procent.

 

Aby investiční pobídky zůstaly dostatečně lákavé, vypracovali úředníci ministerstva průmyslu a agentury CzechInvest novelu zákona, která chce celý proces zjednodušit a zatraktivnit. Od 1. května je nová zákonná úprava účinná.

 

Jaké jsou nejdůležitější změny? Firmy již například nemusí investici financovat z vlastních zdrojů. Na investiční pobídku mají nově nárok i projekty datových center nebo center zákaznické podpory.

 

Novela zavádí zvýhodněné průmyslové zóny, kde bude možné získat vyšší hmotnou podporu pracovních míst a uplatnit osvobození od daně z nemovitostí. Od 1. května se také rozšiřuje počet regionů, kde lze čerpat peníze na pracovní místa. Stejně tak se zvyšuje podpora pořizování majetku – za předpokladu, že bude investice označena za tzv. strategickou investiční akci.

 

Naši experti na oblast investičních pobídek jsou připraveni reagovat na vaše dotazy. Ptejte se na to, co vás zajímá na telefonu 800 190 163 či emailu enovation@enovation.cz.

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.