Zajistěte si své místo na konzultačních dnech OPTAK Tour 2022

Přihlásit se na OPTAK Tour 2022

K podepsání Dohody o partnerství musí Česko překonat 88 překážek

Úředníci Evropské komise našli 88 nedostatků v návrhu Dohody o partnerství, která je základním dokumentem opravňujícím Česko čerpat dotace z EU mezi lety 2014 a 2020.

9. 7. 2014
Dotace pro podnikatele

Úředníci Evropské komise našli 88 nedostatků v návrhu Dohody o partnerství, která je základním dokumentem opravňujícím Česko čerpat dotace z EU mezi lety 2014 a 2020.

Češi proto nyní musí vysvětlit, proč text Dohody odporuje doporučením týkajícím se nákupu přístrojů do nemocnic, z jakého důvodu chce Česko investovat do spaloven komunálního odpadu a třeba také jak zajistí, aby při podpoře IT projektů nedošlo ke stejným projektovým selháním jako v uplynulém období.

Obecně jsou podle unijních úředníků plánované investice často nepříliš srozumitelné. Podle pesimistických odhadů by vypořádání všech 88 výhrad mohlo trvat několik měsíců a Dohoda o partnerství by v takovém případě byla podepsána až na začátku příštího roku. Je však pravděpodobné, že k vypořádání části výtek dojde na politické úrovni a čerpání celkové alokace ve výši 550 mld. korun nebude zásadně pozdrženo.

Zdroj: ČTK

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových možnostech financování a úspor

Napište nám nebo volejte zdarma 800 190 163

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.