Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Konsolidační balíček a jeho vliv na příjemce dotační podpory

Mají mít příjemci dotační podpory z národních zdrojů obavy, že jim nebudou finance z ní plynoucí poskytnuty? Odpověď zní: NE. Existují totiž pravidla, která přímo definují chování státního rozpočtu.

6. 6. 2023
Dotace pro podnikatele

PRAVIDLA, KTERÁ MUSÍ STÁT DODRŽOVAT

Reálný dopad konsolidačního balíčku do programů podpory je stále nejasný. Jsou ale pravidla, která definují chování státního rozpočtu a tato pravidla musí respektovat i navrhovaná úsporná opatření.

Často od našich klientů slýcháme dotazy ohledně vlivu na aktuální možnosti dotační podpory a zejména na podporu z programů kohezní politiky ( tzv. operačních programů). V případě podnikatelů tedy majoritně z Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost.

Jaká jsou fakta?

  • Na začátku programového období Vláda ČR schválila metodický dokument, který definuje, že soukromoprávním subjektům - (až na výjimky typu např. výzkumných organizací) dofinancování z národního rozpočtu neposkytuje. Tudíž finance ze národních zdrojů, ze kterých vláda může škrty udělat, podnikatelské subjekty ani dosud nečerpaly. 
  • Není tedy třeba se obávat žádost do výzev operačních programů podat, neboť konsolidační balíček na podmínky čerpání pro příjemce nebude mít žádný vliv.

 

Proč spolupracovat s enovation? 

Rádi budeme vaším partnerem a s žádostí o dotaci vám pomůžeme. V celém procesu žádostí o dotace jsme jako doma. Máme 16 let zkušeností, během kterých jsme zpracovali přes 1 700 projektů v hodnotě 38 miliard Kč.  Pište nám na enovation@enovation.cz nebo volejte na 222 523 549

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.