Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Kurzarbeit a program Antivirus

Ztížilo vám šíření onemocnění Covid-19 podnikání? Od státu nyní můžete získat až 80 % náhrady mzdy pro vaše zaměstnance.

8. 4. 2020
Dotace pro podnikatele

Co to je kurzarbeit a jak to funguje

Kurzarbeit neboli dohoda mezi zaměstnanci, zaměstnavatelem a státem. Zaměstnavatel se zaváže, že nebude propouštět. Zaměstnancům zkrátí pracovní dobu a ušlý příjem doplácí stát.

Program Antivirus

Na příspěvky na mzdy (včetně odvodů) ve výši 60 a 80 % mají nyní nárok všichni zaměstnavatelé, kterým vznikly překážky v práci v souvislosti se zavedením karantény a dalších opatření či doprovodnými hospodářskými problémy.

Vypláceny jim budou prostřednictvím programu Antivirus. Uznatelné náklady se vztahují k období od 12. března do 30. dubna 2020, přičemž se předpokládá prodloužení i na květen. Další informace naleznete ZDE.

Jak žádat o kurzarbeit?

O příspěvek na mzdy musí zaměstnavatel žádat pomocí webového formuláře, přičemž příjem žádostí již běží. Podmínkou pro získání není rychlost – nýbrž správnost. Dle ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové nyní celé 2/3  žádostí musí být stornovány kvůli chybnému či nedostatečnému vyplnění informací.

Nejste si jistí, jak žádost správně vyplnit?

Ušetřete si čas i nervy s opakovaným podáváním žádosti. Neváhejte se obrátit na naše specialisty, kteří za vás žádost kompletně a bezchybně zpracují od 9 900 Kč. Volejte 800 190 163 nebo pište na adresu enovation@enovation.cz a zpracování si nezávazně objednejte.

 

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.