Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

MMR odhalilo některé změny v eurodotacích 2014 - 2020

V souvislosti s finalizací příprav na nové dotační období EU zveřejnil náměstek ministryně pro místní rozvoj (MMR) Daniel Braun změny směřující ke zjednodušení a zefektivnění přidělování a čerpání dotací.

27. 3. 2014
Dotace pro podnikatele

V souvislosti s finalizací příprav na nové dotační období EU zveřejnil náměstek ministryně pro místní rozvoj (MMR) Daniel Braun změny směřující ke zjednodušení a zefektivnění přidělování a čerpání dotací.

Nově mají být veškeré dotační výzvy publikovány na jednom webu, půl roku před vypsáním výzvy bude tamtéž uvedeno avízo. K transparentnosti pomůže i komplexní elektronizace dotačního procesu, což také povede k menšímu důrazu na formální aspekty žádosti při jejím hodnocení. MMR nyní připravuje i vzorové šablony pro operační programy. Od podzimu, kdy mají být vypsány první výzvy, bude více cíleno na efektivitu podpořených projektů. Ověřitelnost dotací budou zkoumat auditoři, kteří se mimo jiné zaměří na to, jestli projekt splnil původní očekávání. Pokud předpoklad nesplní, mohou následovat sankce. Na rok 2017 je naplánovaná revize všech operačních programů. Těm úspěšným pak bude navýšena alokace o 6 procent.

Zdroj: deník GovDaily

Chcete-li vědět, jaké další změny čekají podnikatele v novém dotačním období a na jaké projekty bude možné čerpat podporu ze struktuálních fondů EU, registrujte se na konferenci Eurofondy pro podniky 2014+, která proběhne 23. dubna 2014 v Praze.

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.