Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Mezi českými podnikateli je nejlépe hodnoceným programem OPPI

Operační program Podnikání a Inovace se umístil na přední příčce hodnocení pozitivních efektů pro čerpající firmy i pozitivních dopadů pro region, ve kterém byl čerpán. Vyplynulo to z výsledků březnového průzkumu deníku GovDaily.

1. 4. 2014
Dotace pro podnikatele

Operační program Podnikání a Inovace se umístil na přední příčce hodnocení pozitivních efektů pro čerpající firmy i pozitivních dopadů pro region, ve kterém byl program čerpán. Vyplynulo to z výsledků březnového průzkumu deníku GovDaily.


Operační program Podnikání a inovace ohodnotila většina respondentů, kteří tento program čerpali, nejvyšší známkou v hodnocení pozitivních dopadů pro firmu i pro dotčený region. V očích českých podnikatelů je tak tento program z hlediska přínosu pro region hodnocen výrazně lépe než např. Regionální operační programy, u kterých je posílení ekonomického zázemí regionů hlavním cílem.

Z průzkumu také vyplynulo, že mezi českými podnikateli je o evropské dotace velký zájem. Většině z nich by však udělalo v budoucím dotačním období 2014 - 2020 radost zejména snížení administrativní zátěže spojené s čerpáním dotací a zavedení jasných metodik a pravidel pro jednotlivé operační programy. Nové dotační období by však v tomto ohledu mělo přinést změny k lepšímu, celkově by mělo dojít ke zpřehlednění celého systému čeprání dotací.

Přehlednou infografiku s výsledky průzkumu si prohlédněte zde.

zdroj: deník GovDaily


Chcete-li vědět, jaké budou nové možnosti finanční podpory pro české podnikatele v novém dotačním období 2014 - 2020, navštivte konferenci Eurofondy pro podniky 2014+, která se koná pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj 23. dubna 2014 v Praze.

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.