Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Nepromarněte historicky nejlepší podmínky pro čerpání dotací

Letošní rok přináší bezprecedentně dobré podmínky pro čerpání dotací z EU díky kombinaci několika příznivých faktorů. Na své si přijdou především výrobní podniky.

19. 3. 2019
Dotace pro podnikatele

Z fondů EU můžete zafinancovat celou řadu aktivit od vzdělávání zaměstnanců, přes nákup nových strojů a technologií, až po zateplení průmyslových objektů.

Na co všechno můžete dotace získat:

  • nové výrobní i nevýrobní technologie či software
  • mzdy a vzdělávání zaměstnanců
  • vybavení na výzkum a vývoj
  • rekonstrukce nemovitostí
  • úsporná opatření ve výrobě
  • elektromobily vč. nabíjecích stanic

Přehled všech dotačních programů, které jsou letos k dispozici najdete zde.

Proč dotace EU využít právě letos?

Pro zpracovatelský průmysl je nachystáno více než 22 mld. Kč a Ministerstvo průmyslu a obchodu už avizovalo, že je mezi podnikatele rozdělí rychleji než v předchozích letech.

MPO zároveň přislíbilo jednodušší administrativu, např. méně požadovaných příloh, flexibilnější dokládání dokumentů a celou řadu dalších opatření, která mají podnikatelům při podávání žádostí o dotace usnadnit život.

Díky novým dotačním programům v některých regionech se také zvyšuje pravděpodobnost schválení projektu - počet žádostí o dotace se totiž rozmělní mezi celostátní a lokální programy a šance na úspěch tak vzrostou v obou případech.

Jak postupovat, když chcete evropské dotace?

Především s přípravou projektu nečekejte na poslední chvíli - čím dřív začnete, tím vyšší máte šanci, že dotaci dostanete. Žádosti se totiž vyhodnocují průběžně a z celkového koláče peněz se tak bude postupně ukrajovat. Dotační programy se mohou uzavřít i předčasně, pokud se peníze stihnout rozdat rychle.

Přijďte na některý z našich dubnových seminářů, kde se dozvíte vše potřebné, nebo si domluvte individuální bezplatnou konzultaci na tel. 222 523 549 nebo e-mailu enovation@enovation.cz.

Praha

9. 4.

Chci se přihlásit

Hradec Králové

10. 4.

Chci se přihlásit

Brno

11. 4.

Chci se přihlásit

Olomouc

16. 4.

Chci se přihlásit

Ostrava

17. 4.

Chci se přihlásit

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.