Webinář: Objevte cesty k financování výzkumu a vývoje pomocí dotací

Registrovat se

Nově vzniklá asociace bude hájit zájmy příjemců dotací EU

Dne 1. října 2014 oficiálně zahajuje činnost Asociace pro evropské fondy (APEF), jejímž cílem je zajistit transparentní, efektivní a spravedlivé využití evropských dotací.

2. 10. 2014
Dotace pro podnikatele

 

Dne 1. října 2014 oficiálně zahajuje činnost Asociace pro evropské fondy (APEF), jejímž cílem je zajistit transparentní, efektivní a spravedlivé využití evropských dotací.

 

APEF vznikla v dubnu 2014 v reakci na narůstající problémy s čerpáním dotací EU. Chce působit jako prostředník mezi řídícími orgány a příjemci dotací a pomocí intenzivní spolupráce dosáhnout toho, aby se obě strany navzájem vnímaly jako partneři a usnadnit tak efektivní a transparentní využití prostředků Evropské unie.

 

„Nabízíme mnohaleté zkušenosti s každodenní prací s klienty v oblasti evropských dotací. Budeme usilovat o to, aby celý proces realizace a řízení podpořených projektů byl co nejméně administrativně náročný. Žadatelé o dotace musí disponovat jasnými a srozumitelnými pravidly a metodikami, aby nedocházelo k dosavadní praxi rozporuplných pokynů, stanovisek a nálezů jednotlivých státních orgánů v rámci kontrol realizovaných projektů a následným sankcím. “ říká tajemník APEF Petr Holan.


Uskupení by se tak podle Holana mělo stát konzultačním místem pro řídící orgány a partnerem, na kterého mohou řídící orgány odkázat žadatele o dotace, kteří vyžadují další asistenci. Zároveň by měla APEF působit jako zdroj odborných informací a stanovisek z perspektivy žadatelů a příjemců dotací pro média a širší veřejnost.
„Asociace bude rovněž usilovat o zlepšení reputace samotných dotací EU a znovunastolení důvěry žadatelů a veřejnosti, narušené řadou korupčních kauz.“ dodává předseda Asociace Jakub Tomaštík. Členy APEF se mohou stát pouze takové poradenské společnosti, které splňují přísně stanovená kritéria odbornosti, transparentnosti a odpovědnosti. Zakládajícími členy jsou ČSOB a.s., enovation s.r.o. a Naviga 4 s.r.o., v současné době tvoří APEF 5 členů.

 

Další informace podá Petr Holan, tajemník, tel.: 608 774 214, e-mail: petr.holan@apef.cz

 

Asociace pro evropské fondy, z. s. zastřešuje profesionály působící v oblasti evropských fondů. Usiluje o zajištění centralizované komunikace s řídícími orgány za účelem prosazení transparentního, efektivního a spravedlivého čerpání dotací z EU.


Zdroj: APEF

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.