Národní plán obnovy: první dotace už v říjnu!

Více na webinářích

Nově vzniklá asociace bude hájit zájmy příjemců dotací EU

Dne 1. října 2014 oficiálně zahajuje činnost Asociace pro evropské fondy (APEF), jejímž cílem je zajistit transparentní, efektivní a spravedlivé využití evropských dotací.

2. 10. 2014
Dotace pro podnikatele

 

Dne 1. října 2014 oficiálně zahajuje činnost Asociace pro evropské fondy (APEF), jejímž cílem je zajistit transparentní, efektivní a spravedlivé využití evropských dotací.

 

APEF vznikla v dubnu 2014 v reakci na narůstající problémy s čerpáním dotací EU. Chce působit jako prostředník mezi řídícími orgány a příjemci dotací a pomocí intenzivní spolupráce dosáhnout toho, aby se obě strany navzájem vnímaly jako partneři a usnadnit tak efektivní a transparentní využití prostředků Evropské unie.

 

„Nabízíme mnohaleté zkušenosti s každodenní prací s klienty v oblasti evropských dotací. Budeme usilovat o to, aby celý proces realizace a řízení podpořených projektů byl co nejméně administrativně náročný. Žadatelé o dotace musí disponovat jasnými a srozumitelnými pravidly a metodikami, aby nedocházelo k dosavadní praxi rozporuplných pokynů, stanovisek a nálezů jednotlivých státních orgánů v rámci kontrol realizovaných projektů a následným sankcím. “ říká tajemník APEF Petr Holan.


Uskupení by se tak podle Holana mělo stát konzultačním místem pro řídící orgány a partnerem, na kterého mohou řídící orgány odkázat žadatele o dotace, kteří vyžadují další asistenci. Zároveň by měla APEF působit jako zdroj odborných informací a stanovisek z perspektivy žadatelů a příjemců dotací pro média a širší veřejnost.
„Asociace bude rovněž usilovat o zlepšení reputace samotných dotací EU a znovunastolení důvěry žadatelů a veřejnosti, narušené řadou korupčních kauz.“ dodává předseda Asociace Jakub Tomaštík. Členy APEF se mohou stát pouze takové poradenské společnosti, které splňují přísně stanovená kritéria odbornosti, transparentnosti a odpovědnosti. Zakládajícími členy jsou ČSOB a.s., enovation s.r.o. a Naviga 4 s.r.o., v současné době tvoří APEF 5 členů.

 

Další informace podá Petr Holan, tajemník, tel.: 608 774 214, e-mail: petr.holan@apef.cz

 

Asociace pro evropské fondy, z. s. zastřešuje profesionály působící v oblasti evropských fondů. Usiluje o zajištění centralizované komunikace s řídícími orgány za účelem prosazení transparentního, efektivního a spravedlivého čerpání dotací z EU.


Zdroj: APEF

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových možnostech financování a úspor

Napište nám nebo volejte zdarma 800 190 163

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.