Novinky v oblasti veřejných soutěží

Vyhlášení první veřejné soutěže v programu TREND a změna v programu EPSILON

16. 1. 2019
Dotace pro podnikatele

Na konci minulého roku Technologická agentura (TA ČR) informovala o plánovaném vyhlášení první veřejné soutěže v programu TREND, které je naplánované předběžně na 2. čtvrtletí roku 2019. Ten byl dříve známý jako dotační program TRIO. Další novinkou je, že nebude vyhlášena veřejná soutěž v programu EPSILON.

Program TREND je resortní program Ministerstva průmyslu a obchodu, který bude implementován právě Technologickou agenturou. Ministerstvo průmyslu a obchodu je odpovědné za koncepci programu a jeho rozpočet. Celkové výdaje programu činí v období osmi let rekordních 15 miliard korun, z toho 10 miliard bude čerpáno ze státního rozpočtu.

Jedná se o nejdůležitější program pro podnikatelskou sféru, který má motivovat k pronikání na nové trhy a zavádění výsledků do praxe. Vedle jiného budou podporovány nové digitální technologie zvyšující míru automatizace a robotizace, ale také firmy, které se teprve začínají zabývat výzkumem. Předpokládá se, že k podpoře budou určeny především náklady na práci výzkumných/odborných pracovníků, materiál, režie a smluvní výzkum. Žádat budou moci podnikatelské subjekty sami či ve spolupráci s dalšími subjekty (výzkumné organizace a další podniky).

Potřebujete v otázce veřejných soutěží poradit nebo se dozvědět více informací? Neváhejte a kontaktujte nás telefonicky na 222 523 549 nebo prostřednictvím e-mailové adresy enovation@enovation.cz

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.