OPŽP je druhým schváleným operačním programem

Nejnabitější dotační týden roku 2015, tak by se bez nadsázky tento týden na přelomu dubna a května nazvat. Operační programy Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost a Životní prostředí svádějí boje o prvenství.

30. 4. 2015
Dotace pro podnikatele

Nejnabitější dotační týden roku 2015, tak by se mohl bez nadsázky tento týden na přelomu dubna a května nazvat. Operační programy Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost a Životní prostředí svádějí boje o prvenství.

 

Zatímco OPŽP bylo první ve vyhlášení předběžných podmínek prvních výzev a dnes bylo schváleno Evropskou komisí, OPPIK jako první dostalo zelenou od komise a dnes vyhlásilo předběžné podmínky prvních výzev.

 

Rozpočet 84 mld korun bude do roku 2020 rozdělovat mezi obce, města, kraje, neziskové organizace a občanská sdružení i podnikatelské subjekty. V první vlně výzev bude mezi projekty rozděleno téměř 8 mld. korun


Projekty, které budou podpořené během následujícího programového období zajistí například nové napojení 60 tisíc obyvatel na vylepšené čističky odpadních vod. Lepší zásobení vodou pak bude mít dalších 150 tisíc lidí. Téměř 80 tisíc občanů bude těžit z nových protipovodňových opatření.

 

Díky dotacím se také  zvýší české kapacity pro recyklaci odpadů až o 700 tisíc tun, podpořeny budou stovky opatření na podporu živočišných a rostlinných druhů a jejich stanovišť. Tisková zpráva ministerstva rovněž deklaruje, že díky nově zavedeným technologiím dojde ke každoročnímu snížení emisí skleníkových plynů o 620 tisíc tun oxidu uhličitého a snížení spotřeby energie ve veřejných budovách o dva miliony gigajoulů.

 

Pro aktuální informace o podmínkách prvních výzev sledujte naše stránky. S konkrétními dotazy se můžete obracet i na naše specialisty. Pište na enovation@enovation.cz nebo volejte na 800 190 163.

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.