Programy na podporu účasti českých podniků na zahraničních trzích

Agentura CzechInvest se snaží podporovat účast českých podniků na zahraničních trzích speciálními programy.

2. 7. 2012
Dotace pro podnikatele

Agentura CzechInvest podporuje účast českých podniků na zahraničních trzích speciálními programy. V červnu letošního roku došlo k vyhlášení IV. výzvy programu Czech Accelerator, který je zaměřen na rozvoj českých technologických malých a středních podniků na zahraničních trzích. Do programu se mohou hlásit společnosti působící v oboru biotechnologie, ICT, zdravotnická technika, čisté technologie, nanotechnologie a přesné strojírenství až do 14.9.2012.

Agentura CzechInvest také na konci června vyhlásila I. výzvu nového programu Mezinárodní technologické spolupráce, jenž si klade za cíl rozvíjet výrobu technologicky vyspělých výrobků a stimulovat spolupráci se zahraničím. Prioritními oblastmi podpory jsou strojírenství, elektronika a elektrotechnika, informační a komunikační technologie aj. Výsledkem programu by měly být nové patenty a prototypy, inovované výrobky a výrobní postupy. V neposlední řadě také vznik nových pracovních míst souvisejících s podpořenými projekty. Na tento program bylo vyčleněno 40 mil. Kč. Podniky mohou o podporu žádat do 30.9.2012, maximální výše dotace byla stanovena na 200 000 EUR.

Pro více informací o těchto programech nás kontaktujte na enovation@enovation.cz či prostřednictvím zelené linky 800 190 163.

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.