Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Projekty z OPPIK lze prodloužit, má to ale svá pravidla

MPO aktualizovalo pravidla pro projekty, které čerpají dotace v OPPIK a blíží se jejich ukončení. Pokud z jakéhokoli důvodu nestíháte původní termín ukončení, můžete si jej prodloužit, je ale potřeba dodržet stanovená pravidla.

5. 8. 2022
Dotace pro podnikatele

Nejzazší termín je 30. 6. 2023

V první řadě připomínáme, že projekty můžete ukončit nejpozději k poslednímu červnu příštího roku. Pak už musí ministerstvo OPPIK oficiálně ukončit a vyúčtovat s Evropskou unií, žádné výjimky tedy nepřipadají v úvahu.

Prodloužení bude schváleno pouze projektům, které:

  • řádně odůvodní a doloží zásah vyšší moci, např. doložením vyjádření dodavatele o uzavření výrobního závodu v konkrétním termínu v souvislosti s karanténními opatřeními v rámci pandemie COVID-19 (délka uzavření závodu odpovídá délce požadovaného prodloužení projektu),
  • dosud probíhaly dle plánu,
  • do data podání žádosti o prodloužení bylo prostřednictvím žádostí o platbu vyčerpáno alespoň 50 % rozpočtu,
  • všechna plánovaná výběrová řízení byla již realizována a podána ke kontrole v posledním stupni,
  • u všech aktivit projektu, u kterých je to relevantní, jsou již smlouvy/objednávky uzavřeny.

Doporučení na závěr

Při nesplnění výše uvedených podmínek nebude žádostem o prodloužení projektů vyhověno. Zdůvodnění zpoždění projektu se proto musí opírat o doložitelná fakta.

Zároveň doporučujeme žádost podat co nejdříve, abyste se vyhnuli zbytečným průtahům. Zpožděných projektů eviduje MPO mnoho, proto i žádosti o prodloužení se začínají množit a je náročnější je odbavovat.

Podobných žádostí zpracováváme každý rok desítky, neváhejte se na nás obrátit, pokud budete potřebovat s ukončením projektu pomoci. Jsme tu pro vás na 800 190 163 nebo na enovation@enovation.cz.

 

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.