První veřejná soutěž pro podporu projektů zlepšujících dopravu otevřena

Od 13. června do 13. srpna 2019 běží první soutěž programu Doprava 2020+, jehož cílem je podpořit výzkumně – vývojové aktivity vedoucí k zlepšení dopravy.

18. 6. 2019
Dotace pro podnikatele

Podobně jako TREND, i program Doprava 2020+ umožňuje podnikům získat dotace na mzdy a osobní náklady jak výzkumných, tak i podpůrných pracovníků, dále je možné podpořit nákup strojů a vybavení, nákup na služeb (včetně smluvního výzkumu), ale také režijní a další provozní náklady.  

Program vyhlašuje a hodnotí Technologická agentura (TA ČR), díky čemuž z něj mohou čerpat podniky všech velikostí, které nemusí dokládat dvouletou účetní historii, a může se jednat o podniky z celé ČR, včetně Prahy.

Výše dotace

V rámci první veřejné soutěže si podniky rozdělí 50 mil. Kč, celkově ale plánuje TAČR v následujících 4 letech rozdělit až 2,5 mld. Kč. Nezvykle vysoká je i výše podpory – podniky mohou získat dotaci ve výši až 80 % celkového rozpočtu projektu.

Podrobnější informace včetně zaměření projektů najdete na stránce programu Doprava 2020+.

Vyvíjíte řešení, které spadá do kategorie tohoto projektu?

Naši specialisté, kteří se zaměřují právě na programy TA ČR, s vámi vaše záměry rádi zdarma konzultují a pomohou vám i s přípravou projektu. Kontaktujte nás na telefonním čísle 222 523 549 nebo prostřednictvím e-mailu enovation@enovation.cz.

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.