Ušetřete náklady s daňovými odpočty na výzkum a vývoj

Uplatněte si odpočet nákladů na výzkum a vývoj a snižte si ročně daň o 190 000 Kč z každého milionu, který investujete do inovací.

20. 7. 2023
Dotace pro podnikatele

Daňová povinnost může pro mnoho podnikatelských subjektů představovat významnou zátěž. V praxi platí, že firmy se snaží uplatnit si veškeré možné daňově nárokované náklady a tím si snížit vyúčtování daní.

Věděli jste, že si v rámci daňových odpočtů můžete uplatnit náklady spojené i s realizací vašich výzkumně-vývojových projektů? 

Například: odpočty na výzkum a vývoj vám sníží daň o 190 000 Kč z každého 1 milionu na výzkum a vývoj.

A též jsou skvělým a administrativně jednodušším nástrojem jako alternativa k čerpání dotací. 

 

Ministerstvo financí ČR od roku 2005 poskytuje firmám ze zákona nárok uplatnit si každoročně snížení daně z příjmu o 19 %, pokud se věnují vlastnímu vývoji nebo výzkumu.

Je-li vašim záměrem realizace projektu nesoucí značné náklady, poté doporučujeme využít daňových odpočtů na výzkum a vývoj a ušetřit tak nemalé finanční prostředky. Praxe ukazuje na skutečnost, že většina firem o této možnosti často neví nebo si neuvědomují praktické a finanční výhody. 

Pokud se rozhodnete pro daňové odpočty na výzkum a vývoj, rádi vám s přípravou vašeho projektu pomůžeme a odborně vás provedeme celým procesem.  

Více o odpočtech pro vývoj a výzkum

Nejste si jisti, jestli váš projekt splňuje podmínky výzkumu a vývoje? 

Kontaktujte nás na telefonním čísle +420 222 523 549 nebo e-mailem na adrese enovation@enovation.cz.

 

 

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.