Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Sobotka: Čerpání EU fondů není ohroženo

Spory ministerstva pro místní rozvoj s resortem financí nad monitorovacím systémem evropských fondů MS2014+ neznamenají, že je definitivně zastavena možnost čerpat evropské fondy dle původního harmonogramu, míní premiér Bohuslav Sobotka.

20. 4. 2015
Dotace pro podnikatele

Spory ministerstva pro místní rozvoj s resortem financí nad monitorovacím systémem evropských fondů MS2014+ neznamenají, že je definitivně zastavena možnost čerpat evropské fondy dle původního harmonogramu, míní premiér Bohuslav Sobotka.

 

Proces čerpání fondů by se podle něj měl rozjet v květnu vyhlášením prvních výzev. Ministryně pro místní rozvoj Šlechtová přitom minulý pátek prohlásila, že Česká republika nebude moci zahájit čerpání peněz z fondů EU. Důvodem je podle ní výsledek auditu MS2014+ ministerstva financí, který použití systému pozastavil. Audit ministerstva financí označila Šlechtová za neprofesionální a opřený o spekulace. Ministerstvo financí si však za provedeným auditem stojí. Situaci bude ve středu projednávat vláda.

 

Zdroj: deník GovDaily


Přestože se každý den z médií dozvídáme o (ne)vyhlášení dotací nové informace, které si často protiřečí, neznamená to, že dotace nebudou. Doporučujeme proto nepolevovat v přípravách vašich dotačních projektů. Sepsaný projektový záměr vydrží bez ohledu na načasování všemi očekávaného finálního povelu: „Dotace jsou připraveny, můžeme začít s podporou českých podnikatelů. Předkládejte své projekty!“

 

V případě potřeby jsme vám kdykoliv připraveni zdarma poskytnout konzultaci vašeho projektového záměru. Neváhejte se na nás obrátit telefonnicky na čísle 800 190 163 či emailovou zprávou na enovation@enovation.cz.

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.