Víte, že můžete získat peníze na vzdělávání vašich zaměstnanců?

Úřad práce ve spolupráci s Evropským sociálním fondem spolufinancuje vzdělávání zaměstnanců

24. 1. 2019
Dotace pro podnikatele

Našim klientům se snažíme přinášet služby na míru. Neustále hledáme další příležitosti, jak jim snížit náklady a pomoci růstu jejich podnikání. Nyní přicházíme s možností, jak získat finance na vzdělávání zaměstnanců v rámci projektu POVEZ II. Tento zajímavý projekt Ministerstva práce a sociálních věcí realizovaný přes Úřad práce ČR a spolufinancovaný z Evropského sociálního fondu je určen jako podpora dalšího vzdělávání a posilování konkurenceschopnosti pracovní síly na trhu práce.

„Zajímavostí projektu je jeho financování. Pokud školení probíhá formou nákupu služeb od externích dodavatelů, dochází k proplacení až 85 % nákladů vynaložených na rozvoj zaměstnanců. V případě zapojení vlastních interních lektorů do vzdělávací aktivity, může zaměstnavatel žádat proplacení až 100 % nákladů,“ vysvětluje specialista Michal Kollár. A jak dodává, kromě příspěvku na financování vzdělávací aktivity jsou propláceny i mzdové náklady zaměstnanců po dobu jejich účasti na vzdělávací aktivitě, a to až do výše 198 Kč/h ze superhrubé mzdy.

Vzdělávat lze v jakékoliv oblasti, která je spojena s odborným růstem zaměstnance, jde tedy o tzv. další profesní vzdělávání v činnostech přímo související s výkonem dané pozice, nikoliv o vzdělávání zaměřené na osobnostní rozvoj.

Žádat o účast v projektu mohou např. obchodní korporace, státní podniky, právnické osoby či odštěpné závody zahraničních firem a další, které vykonávají činnost převážně na území ČR. Každý z těchto subjektů může na toto vzdělávání měsíčně čerpat maximálně 500 tisíc Kč, ročně maximálně 6 mil. Kč. 

„Zapojit do projektu POVEZ II. lze zaměstnance pracující na hlavní pracovní poměr nebo ty, u kterých je jasné, že koncem školení na hlavní pracovní poměr nastoupí – tedy i čerstvě přijaté uchazeče,“ říká Kollár.

Nenechte si ujít peníze na vzdělávání vašich zaměstnanců, domluvte si schůzku s našimi odborníky, kteří vás rádi celým procesem podání žádosti provedou. Kontaktujte nás přímo na 800 190 163 nebo prostřednictvím e-mailu enovation@enovation.cz

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.