Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Čtvrtá veřejná soutěž programu EPSILON – pozitivní změny!

Program EPSILON přichází se 4. veřejnou soutěží a přináší velmi zajímavé úpravy. Jedná se o dílčí a přesto důležité změny.

1. 3. 2018
Dotace pro podnikatele

Vyvíjíte nové produkty nebo zkoumáte nové výrobní postupy? A máte navíc sídlo v Ústeckém, Karlovarském nebo Moravskoslezském kraji? Pak vás musí zajímat program EPSILON.

Program EPSILON podporuje české výzkumné a vývojové společnosti, jejichž výsledky mají možnost konkrétního uplatnění v nových produktech a službách. EPSILON klade důraz na rychlou a účinnou implementaci nových poznatků do praxe. Největší změnou oproti minulým veřejným soutěžím je zavedení role tzv. aplikačního garanta. Tento garant vystupuje po celou dobu projektu a ručí svou funkcí za aplikovatelnost řešení v praxi.

V programu EPSILON je stanovena unikátní alokace pro Ústecký, Karlovarský a Moravskoslezský kraj v celkové výši 70 mil. Kč. Alokace je určena pro výzkumné organizace nebo podniky se sídlem v jednom z regionů. Skvělou zprávou je přidání nové kategorie mezi výsledky projektu. Přibyla kategorie O: ostatní výsledky, kam se dají vepsat nespecifické položky. Dále se také zlepšilo společné propojení s programem Horizont 2020.

Veřejná soutěž Epsilon byla vyhlášena 28. února 2018.

Máte zájem podpořit váš rozpočet aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje z programu EPSILON? Kontaktujete našeho specialistu anebo volejte na 800 190 163.

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.