Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Výzvy programu na podporu podnikání již na podzim

Ministerstvo průmyslu počítá s tím, že první výzvy Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) budou vyhlášeny letos na podzim.

21. 3. 2014
Dotace pro podnikatele

Ministerstvo průmyslu počítá s tím, že první výzvy Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) budou vyhlášeny letos na podzim.

Vše ovšem záleží na zprovoznění nového systému pro elektronickou administraci projektů. Přes OP PIK půjde většina podpory podnikatelů v letech 2014-2020. Finální verze programu by měla být připravena do konce srpna. Rozhodnutí o přidělení dotací budou vydávána poté, co konečnou podobu OP PIK schválí Evropská komise.

Méně operačních programů a alokovaných prostředků

V novém programovacím období bude sníženo množství programů i množství prostředků, které ČR získá z kohezní politiky. V období 2007 – 2013 je podpora poskytována prostřednictvím 26 programů. Pro následující období je vytvářeno pouze 18 operačních programů. Zároveň dojde ke zjednodušení administrace.


Zdroj: deník GovDaily

Chcete-li vědět, jaké další změny čekají podnikatele v novém dotačním období a na jaké projekty bude možné čerpat podporu ze struktuálních fondů EU, registrujte se na konferenci Eurofondy pro podniky 2014+, která proběhne 23. dubna 2014 v Praze.

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.