Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Zájemci o dotaci REACT-EU zpozorněte. Přibyla nová podmínka

Zahrnete-li do rozpočtu projektu financovaného z programu Zdravotnictví REACT-EU techniku za více než 5 milionů Kč bez DPH (za položku), musíte požádat o stanovisko Přístrojové komise.

17. 2. 2021
Dotace pro podnikatele

Jak na svém webu zveřejnilo Ministerstvo zdravotnictví ČR, v některých případech bude povinnou přílohou žádostí o dotační podporu z programu Zdravotnictví REACT-EU kladné stanovisko Přístrojové komise. Proto jsme pro vás sepsali informace, kdy vyjádření komise potřebujete, a jak ho získat.

Důležité pokyny:

  • Stanovisko Přístrojové komise musíte doložit v případě, že do projektu zahrnete techniku za a více než 5 milionů Kč bez DPH. Limit se týká každé položky zvlášť.
  • O stanovisko musíte požádat nejpozději do 19. února 2021, abyste mohli žádost podat v okamžiku otevření příjmu žádostí.
  • Součástí žádosti musí být formulář, čestné prohlášení a studie proveditelnosti.
  • Potřebujete znát technické parametry.
  • Přístroj musí být na seznamu techniky, kterou je možné z programu financovat. Přístroj, který na seznamu nenajdete, nemůže být součástí financování. Seznamy podle jednotlivých oblastí (A, B, C) najdete zde

Podejte žádost o dotaci co nejdřív, zvýšíte šanci na úspěch

Vyřízení stanoviska Přístrojové komise obvykle trvá měsíce. Ministerstvo ale ujišťuje, že posílilo administrativní kapacity a měli byste ho obdržet za 3 až 4 týdny

Potřebné informace o Přístrojové komisi a podklady najdete zde

Zahájení příjmu žádostí o podporu se očekává v polovině března 2021 a výzva bude průběžná. Znamená to, že šanci na úspěch žádosti zvýšíte, když ji podáte v den zahájení příjmu žádostí. Čím dříve tak získáte stanovisko Přístrojové komise, tím dřív můžete podat žádost o dotaci a zvýšíte svou šanci. 

Pokud potřebujete s žádostí pomoci, rádi přiložíme ruku k dílu a společně žádost dotáhneme do úspěšného konce, stejně jako 1 300 žádostí před tím. Kontaktujte nás na telefonu 800 190 163.

 

.

 

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.