Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Změny výše podpory. Některé regiony si polepší, jiné pohorší

S nástupem nového programového období přicházejí i změny ve výši podpory, které by měly vejít v platnost od 1. ledna 2022. Některé regiony a menší podniky dostanou vyšší podporu.

24. 6. 2021
Dotace pro podnikatele

Jak se můžete přesvědčit v grafice, nejvyšší nárůst podpory čeká pravděpodobně region Severozápad. O pět procent by si měly polepšit regiony Severovýchod, Střední Morava a Moravskoslezsko. 

Naopak regiony Střední Čechy, Jihozápad a Jihovýchod si o 10 % pohorší. Firmy z těchto regionů tak mají posledních několik měsíců na podání projektových žádostí při stávající 25% míře podpory.

Ve hře jsou ještě další příplatky

Aktuálně se projednávají další možné příplatky, které mohou v určitých případech míru podpory ještě navýšit. Jedná se o pětiprocentní příplatek v případě Středních Čech, Jihozápadu a Jihovýchodu, který zmíněné regiony budou moci čerpat až do konce roku 2024.  

Výše příplatků bude vedle regionální oblasti záviset také na velikosti podniku, podobně jako doposud. Středně velké firmy tak plánovanou základní výši budou moci navýšit o 10 %, ty malé až o 20 %. 

Mapa maximalni podpora v regionech

O konečné podobě nové mapy regionální podpory Vás budeme informovat.

 

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.