Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Zpráva o stavu projektů spolufinancovaných z fondů Společného strategického rámce pro období 2014 - 2020

Koncem srpna byl vládě ministrem pro místní rozvoj předložen dokument informující o stavu přípravy jednotlivých dotačních programů spolufinancovaných z fondů Společného strategického rámce pro období 2014 - 2020.

16. 9. 2013
Dotace pro podnikatele

Koncem srpna byl vládě ministrem pro místní rozvoj předložen dokument informující o stavu přípravy jednotlivých dotačních programů spolufinancovaných z fondů Společného strategického rámce pro období 2014 - 2020.

Příprava operačních programů dotčenými ministerstvy probíhá paralelně s přípravou Dohody o partnerství Ministerstvem pro místní rozvoj, neboť z ní musí jednotlivé operační programy vycházet. V aktuální fázi přípravy nového programového období je věnována maximální pozornost souladu Dohody a jednotlivých programů, aby nebylo ohroženo zahájení a průběh čerpání dotací.

V současné době probíhají poslední úpravy operačních programů tak, aby následně došlo k jejich bezproblémovému čerpání. Zpráva upozorňuje na nutnost větší koncentrace na podporované oblasti, které jsou klíčové a dále na jednoznačnou specifikaci překryvů mezi programy, jejich synergický efekt a na hodnocení plnění předběžných podmínek.

Přípravy na národní úrovni probíhají souběžně s přípravou programového období na straně EU, kde byl v rámci Irského předsednictví v Radě EU koncem června proveden klíčový krok – dohoda s vyjednavači Evropského parlamentu na kompromisu ohledně víceletého finančního rámce pro období 2014 až 2020. Počátkem září Evropská komise formálně potvrdila balíček dokumentů, který je částí této politické dohody mezi Radou a Evropským parlamentem.

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.