Program SIGMA Proof of Concept (TAČR): příjem žádostí zahájen!

Výzkumné organizace mohou spolu s podniky od včerejšího dne podávat žádosti do 4. veřejné soutěže programu SIGMA v rámci Proof of Concept. Mohou tak získat až 15 mil. Kč na osobní náklady, materiál, subdodávky, atd.

24. 11. 2023
Dotace pro výzkumné organizace

Žádosti lze podávat od 23. 11. 2023 do 17. 1. 2024.

Soutěž je zaměřena na podporu systému komercializace a na podporu využití a zhodnocení výsledků výzkumu a vývoje, které vznikly nebo vznikají ve výzkumných organizacích a mají vysoký potenciál pro uplatnění v nových nebo zdokonalených produktech či službách

Cílem je podpořit nové a zefektivnit a rozšířit možnosti již zavedených systémů transferu nových poznatků výzkumu a vývoje financovaných z veřejných zdrojů ve výzkumných organizacích. Jedná se o formu podpory pro ověření výsledků aplikovaného výzkumu z hlediska jejich praktického uplatnění a přípravy jejich následného komerčního využití či využití pro potřeby společnosti.

4. veřejná soutěž Proof of Concept

  • Typ soutěže: kolový.
  • Max. dotace: 15 mil. Kč.
  • Max. popora: 80%.

Žadatelé

Hlavním uchazečem může být pouze výzkumná organizace, která řeší projekt samostatně, a/nebo řeší projekt ve spolupráci s dalšími výzkumnými organizacemi a/nebo ve spolupráci s podniky. Uchazeči typu „výzkumná organizace" mohou do této veřejné soutěže podat pouze jeden návrh projektu bez ohledu na to, zda se hlásí jako hlavní uchazeč nebo další účastník (jedno IČO = účast v jednom projektu). Uchazeči typu „podnik" se mohou účastnit neomezeného počtu návrhů projektů

Na co lze podporu čerpat?

  • Osobní náklady, materiál, subdodávky, odpisy, režie, nepřímé náklady – 25%, atd.

Více informací o programu

Domluvte si konzultaci

Pokud potřebujete konzultovat váš současný projekt, zavolejte nám na tel.: 222 523 549 nebo napište na enovation@enovation.cz a domluvíme se na termínu konzultace.

 

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.