Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Vše, co potřebujete vědět o Inovačních voucherech

V jednom z posledních programů z dotačního období 2014–⁠2020 získáte podporu na financování spolupráce s experty a podpůrnými službami zaměřené na inovace.

3. 2. 2021
Dotace z OPPIK

Plánujete-li v podniku spolupráci s externím subjektem v oblasti inovací, v programu Inovační vouchery můžete získat dotaci až na 85 % nákladů na tuto činnost.

Podpora se vztahuje výhradně na služby výzkumných institucí ze seznamu Ministerstva školství. Inovace můžete čerpat například na:

  • měření, diagnostiku a certifikace,
  • návrh nových systémů, konstrukčních řešení nebo technologických postupů,
  • vývoj softwaru, hardwaru nebo prototypování,
  • zvýšení efektivity procesů
  • nebo modelování a simulace procesů.

Žádat může většina českých malých a středních podniků s výjimkou těch, které sídlí v Praze. 

V šesté výzvě programu Inovační vouchery je pro české firmy nachystáno 150 milionů korun. Žádosti se přijímají až do konce roku 2022, ale v případě, že celková požadovaná částka v žádostech přesáhne dvojnásobek, příjem žádostí mohou úřady pozastavit.

Doporučujeme proto jednat rychle. Pokud se chcete dozvědět více informací o programu Inovační vouchery a dalších programech, které směřují podporu do oblasti inovací, přihlaste se na náš bezplatný webinář, ve kterém se v 45 minutách dozvíte vše o inovačních voucherech a dalších programech zaměřených na podporu inovací. 

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.