Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Jak na daňové odpočty na výzkum a vývoj v roce 2019

Přiblížili jsme podnikatelům tématiku snižování daně z příjmu o náklady na výzkum a vývoj

7. 12. 2018
Nedotační aktuality

V úterý 4.12.2018 jsme pořádali seminář o daňových odpočtech na výzkum a vývoj. Seminář se těšil vysoké účasti nejenom z řad našich klientů, ale také zcela nových tváří. O cenné informace se s námi podělilo několik řečníků, kteří se této problematice věnují v různých odvětvích. Přinesli nám tak vhled do problematiky z více úhlů.

Ing. Václav Neumajer, spolutvůrce metodiky Technologické agentury ČR pro daňové odpočty na výzkum a vývoj, vysvětlil základní principy a pravidla daňových odpočtů, které okořenil svérázným smyslem pro humor. Velice zajímavá byla pak závěrečná diskuze, kterou pan Ing. Václav Neumajer vedl s dalším z našich řečníků, paní Hronovou z finančního úřadu. Paní Ing. Marie Hronová přednesla řadu neocenitelných informací ze státní správy. Právě k její osobě směřovalo nejvíce dotazů, jak ze stran účastníků, tak i řečníků.

Kolega Ing. Michal Pácal, specialista na danou tématiku ve společnosti enovation, přinesl účastníkům semináře konkrétní informace o možnosti spolupráce s naší společností. Přiblížil postup, časový horizont spolupráce a také konkrétní příklady inovací v rámci výzkumu a vývoje ve firmách.

Mezi dalšími řečníky se objevil Ing. Bohuslav Čížek, Ph.D., MBA, který ve své přednášce zmínil šikovnost českých vynálezců a unikátnost jejich vynálezů. Firmy, které se věnují výzkumu a vývoji, je třeba podporovat. Takovým společnostem, chceme vycházet vstříc a umožňovat jim růst. V rámci semináře se posluchači dozvěděli spoustu zajímavých dat a statistik. V závěru se s námi o tématu technické nejistoty a ocenitelného prvku novosti podělil soudní znalec Ing. Michal Trezzi, CSc.

Seminář poskytl účastníkům jednoduchý, ale zároveň vysoce odborný pohled na důležité informace z oblasti daňových odpočtů. Děkujeme Svazu průmyslu a dopravy ČR, který poskytl akci odbornou záštitou.

Nemohli jste se dostavit, ale máte otázky, na které potřebujete znát odpovědi? Kontaktujte naše odborníky na 222 523 549 nebo na enovation@enovation.cz a domluvte si individuální bezplatnou konzultaci.

Fotogalerie

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.