Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Novinky v daňových odpočtech schváleny

Dohodnutá opatření by měla přispět k většímu využívání daňových odpočtů na výzkum a vývoj

13. 3. 2019
Nedotační aktuality

Poslanecká sněmovna včera schválila návrh zákona, kterým se mění některé zákony v oblasti daní a který přináší očekávané změny v oblasti odpočtů nákladů na výzkum a vývoj. Sněmovna přehlasovala návrh vrácený Senátem a úpravy tak byly schváleny ve verzi původně schválené sněmovnou. Nyní půjde zákon k podpisu prezidentem, kde se již nepředpokládá komplikace, a následující měsíc po vyhlášení zákona bude ustanovení o odpočtech účinné.

Změna zákona přináší v oblasti odpočtů nákladů na výzkum a vývoj dílčí snížení míry nejistoty pro podnikatele, kteří díky možnosti dvojnásobnému uplatnění nákladů na vývoj snižují svůj základ daně.

Klíčové změny jsou následující:

  • Projekt výzkumu a vývoje bude nově sepisován zpětně k termínu podání daňového přiznání za období, kdy náklady vznikly,
  • Před započetím projektu bude nutné odeslat na FÚ pouze oznámení obsahující identifikaci podnikatele a název projektu vystihující jeho zaměření.

Chcete se o uplatňování daňových odpočtů na výzkum a vývoj dozvědět více? Potřebujete v této otázce pomoci? Neváhejte a kontaktujte naše specialisty na 222 523 549 nebo na enovation@enovation.cz a domluvte si individuální bezplatnou konzultaci.

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.