Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Odpočty na výzkum a vývoj od nového roku s jednoduššími pravidly

Po půlročním jednání Rady vlády pro výzkum, vývoj a inovace s akční skupinou tvořenou zástupci podnikatelských asociací a svazů, Ministerstva financí a Generálního finančního ředitelství bylo dosaženo oboustranného kompromisu

3. 7. 2018
Nedotační aktuality

Uvažovali jste v minulosti o uplatnění daňového odpočtu na výzkum a vývoj, ale báli jste se, že nesplníte všechny formální požadavky? Od příštího roku budete moci tento klíčový nástroj pro podporu inovativních řešení využít za příznivějších podmínek.

Nově by měl být výzkumný projekt zpracován nejpozději k datu podání daňového přiznání za zdaňovací období, za které poprvé daňový subjekt vykáže nárok na uplatnění odpočtu. Tím by se mělo zabránit sporům ohledně stanovení momentu zahájení výzkumné činnosti mezi správcem daně a daňovými poplatníky. Dojde tím mimo jiné k vyrovnání podmínek s podmínkami ve většině zemí EU, kde se rovněž výzkumný projekt dopředu předkládat nemusí.

Věnujete se výzkumu a vývoji a chcete maximálně podpořit svůj projekt? Kontaktujte nás, kromě komplexního poradenství v oblasti daňových odpočtů jsme vám schopni navrhnout i další možnosti financování vašeho projektu. Kontaktujte nás na 222 523 549 nebo prostřednictvím adresy enovation@enovation.cz.

 

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.