Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

S úsporou energií se nemusíte bát jejich zdražování

Přestože od ledna 2019 dojde ke zdražování cen energie, dá se na nich i tak ušetřit, pokud víte, jak na to

9. 1. 2019
Nedotační aktuality

Nepopulární trend růstu cen energie pro tuzemské domácnosti a firmy se nezastaví ani letos, část dodavatelů uvedla, že svým zákazníkům od ledna zvýší ceny. Nárůst se bude pohybovat mezi 8-10%, důvodem je mimo jiné i zvýšení velkoobchodních cen.

Podle analytiků se ale nejedná o poslední zdražování, cena by se měla zvyšovat i v následujících letech. Mluvčí Energetického regulačního úřadu Michal Kebort uvedl, že regulovaná část ceny elektřiny vzroste o 2,2 procenta.

Celkově by si měli dne analytiků odběratelé v meziročním porovnání za elektřinu připlatit v průměru okolo deseti procent – podle obchodníka a typu smlouvy. Výrazněji by to měly pocítit zejména průmyslové podniky zaměřené na výrobu, kdy tvoří náklady na podnikovou energetiku 10–33 % celkových provozních nákladů. Ani tady se však nejedná o neřešitelnou situaci.

Přestože dodavatelé plánují navyšování cen, existují způsoby, jak se zdražování vyhnout a ušetřit. Náklady za energie se dají často velmi dobře řídit a zavedením vhodných úsporných opatření lze naopak dosáhnout finančních úspor dosahujících řádově desítek procent ze stávajících účtu za energii. „Nejlepší cestou, jak dosáhnout takto vysokých úspor, je zpravidla kombinace optimálních investic a procesních opatření v souladu s principy energetického managementu“, dodává energetický expert Daniel Žáček. Právě to je podstatou naší služby energo – management energetických úspor.  

Potřebujete v otázce úspor energie poradit? Kontaktujte nás telefonicky na 222 523 549 nebo vyplňte formulář níže.

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových dotačních možnostech přímo pro vás

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.