Jak inovovat produkty a zefektivnit procesy ve firmě? Ušetřit na energiích a zlevnit fungování společnosti?

Máme pro vás řešení

Změny v přístupu k daňovým odpočtům na výzkum a vývoj ze strany finanční správy

Dohodnutá opatření by českým podnikům měla jednoznačně poskytnout větší jistotu při uplatňování odpočtů na výzkum a vývoj

13. 2. 2019
Nedotační aktuality

Zástupci Svazu průmyslu a dopravy ČR jednali s novou ředitelkou Generálního finančního ředitelství Tatjanou Richterovou, o přístupu finanční správy k firmám uplatňujícím daňové odpočty na výzkum a vývoj.

Jedním z výsledků jednání je shoda na tom, že takzvaný bonusový systém cílových odměn správce daně nesmí být vázán na doměrek (neuznání) daňových odpočtů na výzkum a vývoj. S ohledem na připravovanou novelizaci daňových odpočtů na výzkum a vývoj navíc proběhnou společná školení za účasti podnikatelů, odborné veřejnosti a finančních správců, aby všichni dostali shodné informace o novele zákona o daních z příjmů v oblasti daňových odpočtů na výzkum a vývoj.

Chcete se o uplatňování daňových odpočtů na výzkum a vývoj dozvědět více? Potřebujete v této otázce pomoci? Neváhejte a kontaktujte naše specialisty na 222 523 549 nebo na enovation@enovation.cz a domluvte si individuální bezplatnou konzultaci.

Buďte vždy první, kdo se dozví o nových možnostech financování a úspor

Napište nám nebo volejte 800 190 163

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.