Národní plán obnovy: na co získáte dotace?

Spustit online průvodce

Dotace pro velké podniky

Od jara 2021 na evropské peníze dosáhne i vaše korporace. Právě vznikají nové dotační programy určené také pro velké firmy a nadnárodní firmy.

Součástí dotačního plánu pro období 2021 až 2027 budou nově také programy určené i pro velké firmy nad 250 zaměstnanců nebo dceřiné firmy spadající pod velké zahraniční holdingy. 

My se jako přední poradenská firma pro poskytování dotací příprav těchto programů aktivně účastníme. Už teď víme, že peníze budou směřovat především do oblastí jako výzkum vývoj a inovace, digitalizace, úspory energie a obnovitelné zdrojetransformace uhelných regionů nebo do podpory oživení z pandemie nemoci Covid-19. Nově se do řady programů mohou zapojit také pražské firmy

Odrazte se do budoucnosti s dotací. Naše webináře vás nasměrují

Vlna dotací, která dorazí na podzim může pro firmy představovat odrazový můstek z těžkých časů do prosperující budoucnosti. Na bezplatných webinářích vám poradíme, který můstek si vybrat, aby vám při odrazu nepodklouzla noha.

Chci se přihlásit

Přichystejte se na podzimní dotace. Dorazí programy, které tu ještě nebyly

Chystají se dotace Technologické agentury ČR a Národního plánu obnovy, které podpoří výzkum a vývoj, digitalizaci, výrobní technologie, energeticky úsporná opatření nebo přechod na obnovitelné zdroje energie i pro pražské a velké podniky nad 249 zaměstnanců. Zjistěte během 45 minut vše podstatné a získejte náskok před konkurencí.

Chci na webinář zdarma

Na tohle velké firmy čekaly, očekává se obrovský zájem. S námi získáte první místo ve frontě

Dlouhé roky bylo pro velké firmy velmi obtížné získat smysluplnou dotaci pro své projekty. To se s novými programy v roce 2021 mění. Proto se očekává větší zájem, než kolik je připraveno peněz a každá žádost se bude pečlivě posuzovat. S námi získáte oproti konkurenci výhodu, už teď se účastníme jednání o podobě programů. Upozorníme vás na všechny důležité termíny a podrobnosti. 

Až přijde čas, vypracujeme pro vás projekt, který splní všechny podmínky a náležitosti. Za posledních 14 let jsme pro české firmy podali více než 1 300 žádostí s 98% úspěšností a získali jsme dotace na projekty za 30 miliard Kč. Postaráme se také o kompletní administraci a bezproblémový průběh projektu včetně výběrového řízení. I kdyby z jakéhokoliv důvodu došlo k nějaké nesrovnalosti, vše pokryje naše pojistka do výše 100 milionů korun. 

Žádostí to nekončí, provedeme vás celým procesem od nápadu po realizaci projektu

Dobře víme, že schvalování projektu ve velké firmě není běh na dlouhou trať, ale spíš ultramaraton. V enovation ale máme výdrž i bohaté zkušenosti se spoluprací s těmi největšími korporáty a rozumíme interním procesům a dokážeme zkoordinovat spolupráci mezi odděleními. I v angličtině s těmi zahraničními. 

Seznam dotačních titulů

 • Připravuje se začátek v 2/2022

  Program ÉTA (TAČR)

  Rádi byste získali podporu pro aplikovaný společenskovědní a humanitní výzkum? Získejte až 80% dotaci z programu Éta.

 • Připravuje se začátek v 5/2022

  Inovace (OPTAK)

  Dotace na zavedení nových inovovaných produktů na trh. Až 100 mil. Kč pořízení výrobních technologií, strojů i software.

 • Připravuje se začátek v 5/2022

  Vysokorychlostní internet (OPTAK)

  Dotace pro poskytovatele internetu na budování infrastruktury pro vysokorychlostní internet. Až 200 mil. Kč na náklady na stavební a inženýrské práce, budování pasivní síťové infrastruktury a přístupové sítě nové generace (NGA).

 • Připravuje se začátek v 5/2022

  Aplikace (OPTAK)

  Dotace na rozšíření či podporu výzkumných a vývojových týmů. Až 100 mil. Kč na mzdy zaměstnanců pro podniky všech velikostí.

 • Připravuje se začátek v 5/2022

  Úspory energie s EPC (OPTAK)

  Dotace až 200 mil. Kč na stroje, zateplení budov, výměnu oken a další úsporná opatření pro projekty řešené pomocí metody EPC (Energy Performance Contracting).

 • Připravuje se začátek v 4/2022

  Program Doprava 2020+ (TAČR)

  Získejte až 50 mil. Kč na realizaci projektů vedoucích k posílení ekonomických či společenských přínosů dopravy.

 • Připravuje se začátek v 2/2022

  Operační program Spravedlivá transformace (JTF)

  Fond pro spravedlivou transformaci finančně pomůže regionům závislým na uhelném a energeticky náročném průmyslu s přechodem na klimaticky neutrální ekonomiku.

 • Připravuje se začátek v 3/2022

  Modernizace soustav zásobování tepelnou energií - HEAT (Mod. Fond)

  Dotace podpoří vybudování nebo rekonstrukci rozvodu tepelné energie nebo změnu palivové základny zdrojů určených pro zásobování tepelnou energií.

 • Připravuje se začátek v 3/2022

  Nové obnovitelné zdroje v energetice - RES+ (Mod. Fond)

  Získejte dotaci na instalaci fotovoltaické elektrárny do výkonu 1 MWp, i výkon nad 1 MWp.

 • Připravuje se začátek v 3/2022

  Zlepšení energetické účinnosti a snižování emisí skleníkových plynů v průmyslu - ENERG ETS (Mod. Fond)

  Dotace na snížení konečné spotřeby energie nebo snížení emisí CO2 ve výrobním a zpracovatelském procesu.

Napište nám nebo volejte zdarma 800 190 163

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.