Puzzle úspěchu: složte si dotační možnosti pro své podnikání

Dozvědět se více

Dotace pro velké podniky

V roe 2023 na evropské peníze dosáhne i vaše korporace. Pošlete žádost o dotaci a získejte až stovky milionů pro svůj podnik.

Součástí dotačního plánu pro rok 2023 jsou nově také programy určené i pro velké firmy nad 250 zaměstnanců nebo dceřiné firmy spadající pod velké zahraniční holdingy. 

My se jako přední poradenská firma pro poskytování dotací příprav těchto programů aktivně účastníme. Už teď víme, že peníze budou směřovat především do oblastí jako výzkum vývoj a inovace, digitalizace, úspory energie a obnovitelné zdroje či transformace uhelných regionů. Nově se do řady programů mohou zapojit také pražské firmy

Na tohle velké firmy čekaly, očekává se obrovský zájem. S námi získáte první místo ve frontě

Dlouhé roky bylo pro velké firmy velmi obtížné získat smysluplnou dotaci pro své projekty. To se s novými programy v roce 2023 mění. Proto se očekává větší zájem, než kolik je připraveno peněz a každá žádost se bude pečlivě posuzovat. S námi získáte oproti konkurenci výhodu, už teď se účastníme jednání o podobě programů. Upozorníme vás na všechny důležité termíny a podrobnosti. 

Až přijde čas, vypracujeme pro vás projekt, který splní všechny podmínky a náležitosti. Za posledních 14 let jsme pro české firmy podali více než 1 300 žádostí s 98% úspěšností a získali jsme dotace na projekty za 30 miliard Kč. Postaráme se také o kompletní administraci a bezproblémový průběh projektu včetně výběrového řízení. I kdyby z jakéhokoliv důvodu došlo k nějaké nesrovnalosti, vše pokryje naše pojistka do výše 100 milionů korun. 

Žádostí to nekončí, provedeme vás celým procesem od nápadu po realizaci projektu

Dobře víme, že schvalování projektu ve velké firmě není běh na dlouhou trať, ale spíš ultramaraton. V enovation ale máme výdrž i bohaté zkušenosti se spoluprací s těmi největšími korporáty a rozumíme interním procesům a dokážeme zkoordinovat spolupráci mezi odděleními. I v angličtině s těmi zahraničními. 

Posouzení velikosti podniku, podniku v obtížích

Určení statusu malého či středního podniku nebo podniku v obtížích patří mezi největší administrativní zátěže a chyby v něm jsou nejčastějším důvodem krácení či vracení dotací. Nově vám i s tímto pomůžeme.

Zjistit více o nové službě

Seznam dotačních titulů

 • Otevřený

  Aplikace (OPTAK)

  Dotace na rozšíření či podporu výzkumných a vývojových týmů. Až 125 mil. Kč na mzdy zaměstnanců pro podniky všech velikostí.

 • Připravuje se začátek v 1/2024

  Úspory energie (OPTAK)

  Dotace na snížení výdajů za energii. Až 200 mil. Kč na stroje, zateplení budov, výměnu oken a další úsporná opatření pro podniky všech velikostí.

 • Otevřený do 28. 6. 2024

  Udržitelné hospodaření s vodou

  Ušetřete provozní náklady díky úspoře vody ve vašem podniku. S dotací pořídíte např. nové, úspornější výrobní technologie i stavební práce.

 • Uzavřený

  Program TREND – Nováčci (TAČR)

  Dotace na nastartování průmyslového výzkumu a experimentálního vývoje. Získejte až 15 mil. Kč na mzdy zaměstnanců nebo na náklady na stroje i služby.

 • Připravuje se začátek v 12/2023

  Nové obnovitelné zdroje v energetice - RES+ (Mod. Fond)

  Získejte dotaci na instalaci fotovoltaické elektrárny do výkonu 1 MWp, i výkon nad 1 MWp.

 • Otevřený do 1. 2. 2024

  Obnovitelné zdroje energie (OPTAK)

  Chcete vyrábět a distribuovat energii z obnovitelných zdrojů? Program Obnovitelné zdroje energie disponuje na takové aktivity celkovým rozpočtem 1,5 mld. korun.

 • Otevřený do 17. 1. 2024

  Program SIGMA (TAČR)

  Dotace pro projekty se zaměřením na komercializaci průlomových inovačních produktů či služeb nebo růst a rozvoj malých, středních a začínajících podniků.

 • Otevřený

  Vysokorychlostní internet (OPTAK)

  Dotace pro poskytovatele internetu na budování infrastruktury pro vysokorychlostní internet. Až 200 mil. Kč na náklady na stavební a inženýrské práce, budování pasivní síťové infrastruktury a přístupové sítě nové generace (NGA).

 • Uzavřený

  Podnikové vzdělávání zaměstnanců

  Dotace na externí vzdělávání zaměstnanců. Až 10 mil. Kč na projekty odborného rozvoje zaměstnanců.

 • Otevřený

  Modernizace soustav zásobování tepelnou energií - HEAT (Mod. Fond)

  Dotace podpoří změnu palivové základny zdrojů určených pro zásobování tepelnou energií.

 • Připravuje se začátek v 3/2024

  Program Doprava 2030 (TAČR)

  Získejte až 50 mil. Kč na realizaci projektů vedoucích k posílení ekonomických či společenských přínosů dopravy.

 • Připravuje se začátek v 4/2024

  Program THÉTA (TAČR)

  Připravujete výzkumně-vývojový projekt v oblasti energetiky? Získejte až 90% dotaci z programu THÉTA.

 • Připravuje se začátek v 6/2024

  Program Prostředí pro život (TAČR)

  Připravujete výzkumný projekt nebo inovaci v oblasti životního prostředí? Pokryjte až 85 % nákladů z programu Prostředí pro život.

 • Připravuje se začátek v 1/2025

  Inovace (OPTAK)

  Dotace na zavedení nových inovovaných produktů na trh. Až 40 mil. Kč pořízení výrobních technologií, strojů i software.

 • Otevřený

  Operační program Spravedlivá transformace (JTF)

  Fond pro spravedlivou transformaci finančně pomůže regionům závislým na uhelném a energeticky náročném průmyslu s přechodem na klimaticky neutrální ekonomiku.

 • Připravuje se začátek v 5/2024

  Program TREND – Technologičtí lídři (TAČR)

  Dotace na průmyslový výzkum a experimentální vývoj. Získejte až 15 mil. Kč na mzdy zaměstnanců nebo na náklady na stroje i služby.

 • Uzavřený

  HORIZONT Europe - EIC Accelerator 2021

  Dotace na podporu tržního uplatnění inovace. Až 2,5 mil. euro na mzdy, subdodávky a další provozní náklady pro malé a střední podniky.

 • Uzavřený

  POVEZ

  Čerpejte až 6 mil. Kč na externí i interní vzdělávání vašich zaměstnanců.

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.