Dotace na software pro optimalizaci procesu auditu

Díky dotační výzvě Digitální podnik mohla firma FSG Finaudit zefektivnit práci auditorů a tím získala prostor pro obsluhu více zákazníků.

fsgginaudit-bez-bg.png FSG Finaudit, s.r.o.

 • Operační program:
  OPPIK

 • Výše investice:
  9,4 mil. Kč

 • Získaná dotace:
  4,7 mil. Kč

 • Rok zpracování:
  2021

Auditorská společnost FSG Finaudit si zakládá na vysoké profesionalitě a odborné způsobilosti svých týmů. Rozhodla se proto zavést software pro digitalizaci procesu auditu, který pomůže auditorům snížit časovou náročnost jejich práce, zlepší oblast kontroly a odbourá rutinní činnosti. Díky spolupráci s námi FSG Finaudit odboural nejistotu kolem zpracování žádosti a administrativy projektu a mohl se tak plně soustředit na záměr jako takový. Realizaci projektu ocenilo i Ministerstvo průmyslu a obchodu v rámci soutěže Podnikatelský projekt roku 2023.

Odbourání otazníků v souvislosti s dotací

Když se na nás v roce 2021 FSG Finaudit obrátil, řešil kolem procesu zpracování žádosti o dotaci mnoho otazníků, stejně jako ohledně administrativního zpracování celého projektu. Tuto nejistotu jsme společně odbourali na úvodních konzultacích a klient tak získal větší sebevědomí pro realizaci záměru. Firmě jsme pomohli sepsat žádost o dotaci a také administrovat celý projekt. Celkem naše spolupráce trvala cca 8 měsíců.

Digitalizace procesu auditu a více času na klienty

Audit a účetnictví jsou poměrně standardizované činnosti a 80-90 % postupů je stejných napříč segmenty. S těmi právě pomáhá software Auditorský portál, který FSG Finaudit zavedl. Díky využití dat a procesům kontroly snížila firma pracnost a časovou náročnost auditů, čímž má možnost se věnovat více zákazníkům.

Software mimo jiné kontroluje, zda jsou všechny části auditu kompletní. Umožňuje také větší spolupráci mezi auditorem a zákazníkem na dálku a tím zjednodušuje celý proces auditu. Projekt vedoucí k větší digitalizaci přinesl společnosti FSG Finaudit také ocenění pro nejlepší Podnikatelský projekt roku 2023 v kategorii ICT a sdílené služby.

Díky spolupráci s enovation získala společnost dotaci ve výši 4 697 500 Kč a mohla tak posunout úroveň svých služeb. Na základě této pozitivní zkušenosti FSG Finaudit uvažuje o dalším rozšíření pomocí dotací.

 

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.