Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Dotace na vývojové centrum

Společnost vybudovala vlastní vývojové centrum pro měření hluku, vibrací a testování pohonů

logo Juli JULI Motorenwerk, s.r.o.

 • Operační program:
  OPPIK

 • Výše investice:
  83 370 000 Kč

 • Získaná dotace:
  33 348 000 Kč

 • Rok zpracování:
  2012 - 2014

Zadání klienta

Brněnský výrobce elektropohonů a elektromotorů manipulační techniky postrádal před realizací dotačního projektu vlastní vývojové oddělení. Pro výzkum a vývoj využíval technologie určené primárně k výrobě. To ale přinášelo komplikace např. v podobě složitého přeprogramování strojů. Vlastní vývojové oddělení se mělo skládat z centra prototypů a zkušebny, která měla být rozdělena na dvě pracoviště – centrum pro měření hluku i vibrací a prostor pro testování pohonů. 

Zahájení spolupráce s enovation

S dotacemi na investice do technologií neměl klient žádné zkušenosti. Při úvodních konzultacích kladli proto naši odborníci důraz na vysvětlení dotační problematiky a důkladné zhodnocení investičního záměru. Dotační žádost doporučili podat v programu Potenciál.

Zpracování dotační žádosti

Žádost o dotaci jsme pečlivě zpracovali, podali v požadovaném termínu a hodnotitelé Ministerstva průmyslu a obchodu ji následně bez připomínek schválili. Pro JULI Motorenwerk, s.r.o. to znamenalo více než 33 milionů korun na výstavbu unikátního vývojového centra, což přineslo i řadu nových pracovních míst.

Výsledky spolupráce

Vývojové centrum bylo postaveno, zprovozněno a je plně funkční. Podnik je schopen věnovat se až 100 výzkumným úkolům ročně, což je na území ČR skutečná rarita. Vzhledem k nízké koncentraci emisí i síly hlučnosti nových elektromotorů přispívá nové vývojové centrum k menšímu znečištění ovzduší v ČR.

Role enovation

Vysoké nasazení a profesionální přístup našich dotačních poradců přispěl ke schválení žádosti o dotaci z EU a k realizaci projekt. Bez připomínek se uskutečnila i kontrola auditorů. Klienta JULI Motorenwerk s.r.o jsme tak úspěšně provedli celým dotačním procesem od výběru dotačního programu až k proplacení dotace.

Vývojové centrum společnosti JULI Motorenwerk, s.r.o. Vývojové centrum společnosti JULI Motorenwerk, s.r.o.

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.