Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Dotace na vývojové centrum

Vybudování nového vývojového centra na špičkové rentgenové kamery

rigaku_logo.png RIGAKU Innovative Technologies Europe s.r.o.

 • Operační program:
  OPTAK

 • Výše investice:
  11 855 000 Kč

 • Získaná dotace:
  4 742 000 Kč

 • Rok zpracování:
  2014 - 2015

Zadání klienta

Český vývojový tým společnosti RIGAKU Innovative Technologies Europe s.r.o. vyvinul špičkovou rentgenovou kameru, která však vyžadovala unikátní výrobní proces. Mateřská společnost v Japonsku nechtěla oddělovat výrobu takového produktu od původního týmu vývojářů, proto se rozhodla pro jeho výrobu v ČR. Do té doby bylo v ČR k dispozici pouze čistě výzkumné centrum.

Zahájení spolupráce

Pečlivě jsme zhodnotili podnikatelský záměr klienta a doporučili žádat o finance z EU z programu Inovace, který mj. podporuje nové výrobní technologie. Během celého procesu podléhala veškerá rozhodnutí mateřské společnosti v Japonsku. I proto byla většina podkladů nutných ke zpracování žádosti o dotaci v japonštině a odborné angličtině. Díky pečlivosti, zkušenostem, vysokému nasazení našich poradců a jejich profesionalitě však byla dotační žádost precizně zpracována a včas podána. Hodnoticí komise ji následně schválila a realizaci projektu nestálo nic v cestě.

Realizace projektu

Kvalitně zpracovaná dotační žádost vedla k přiznání dotace 4 742 000 Kč. Přispěli jsme tak k umožnění výroby zcela unikátní optiky, která dnes klientovi zajišťuje spolupráci s takovými vesmírnými programy, jako je NASA, ESA či JAXA. České Rigaku potvrdilo mateřské společnosti v Japonsku svou roli ve vývoji špičkových rentgenových technologií i v unikátní výrobě.

Role enovation

To, že veškerá rozhodnutí podléhala mateřské společnosti, vyžadovalo skutečně velké nasazené našich odborníků, intenzivní výměnu podkladů, informací a odbornou cizojazyčnou komunikaci. Příprava dotační žádosti pro RIGAKU Innovative Technologies Europe s.r.o. navíc gradovala v hektickém období vánočních svátků. Přesto jsme ji připravili v nejvyšší kvalitě a ve finále s kladným výsledkem.

Rigaku Rigaku

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.