Dotace na vývojové a zkušební centrum

Společnost vybudovala vývojové a zkušební centrum, které pracuje nejenom pro českou část výroby, ale i pro další zahraniční závody skupiny.

Saar Gummi logo Saar Gummi Czech, s.r.o.

 • Operační program:
  OPPIK

 • Výše investice:
  90 049 000 Kč

 • Získaná dotace:
  26 000 000 Kč

 • Rok zpracování:
  2013

Firma Saar Gummi vyrábí v Červeném Kostelci těsnící systémy. Nyní zde díky evropským dotacím stojí i vývojové a zkušební centrum za 65 milionů korun. Z Operačního programu Podnikání a inovace (OPPI) 2007-2013 - programu Potenciál, na něj společnost získala dotaci 26 milionů korun.

Centrum se zabývá komplexní výzkumně-vývojovou činností včetně testování prototypů. Saar Gummi působí v ČR už patnáct let a po založení výroby zde expandovala a investovala i do výzkumně-vývojových aktivit.

„Dříve byl výzkum a vývoj plně soustředěn v sesterském závodě v Německu, česká společnost tak plnila hlavně výrobní funkci," říká finanční ředitel společnosti Saar Gummi Czech, s. r. o., Tomáš Slanina. „Nyní se budeme částí výzkumu zabývat přímo v České republice. Výsledky se budou dále aplikovat i v ostatních závodech skupiny. Ve zdejším vývojovém týmu by postupně mělo najít uplatnění až patnáct specialistů," dodává.

Společnost je součástí skupiny Saar Gummi, jednoho z nejvýznamnějších světových výrobců pryžových těsnění pro karoserie. Své výrobky, mezi něž patří těsnění dveří, kapoty nebo třeba kufru, dodává automobilkám po celém světě. Ročně vyrobí těsnění dveří pro zhruba 4 miliony aut, tedy prakticky pro každé čtvrté vozidlo vyrobené v Evropě. V začátcích jejího podnikání v České republice pomáhala firmě agentura CzechInvest, konkrétně při podání žádosti o investiční pobídky.