Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Rekonstrukce objektů z programu Nemovitosti

Přestavba staré konírny a rekonstrukce dílen pro navýšení kapacity, zefektivnění a centralizaci výroby

UMIKOV_Logo UMIKOV CZ, s.r.o.

  • Operační program:
    OPTAK

  • Výše investice:
    43 mil. Kč

  • Získaná dotace:
    19 mil. Kč

  • Rok zpracování:
    2016

Záměr a cíl projektu

Firma UMIKOV CZ, s.r.o. vyvíjí a vyrábí návěsy a přívěsy, zejména pro přepravu dřeva a techniky. Zajišťují také kompletní servis vč. dodávky náhradních dílů.

Spolu s rozvojem společnosti se zvyšovaly také její požadavky na kvalitu výrobků, termíny dodání a zisky. Problém byl zejména s nedostatečnou velikostí dílen. Museli vyrábět na 2 místech zároveň a díly převážet mezi provozovnami. Náklady spojené s logistikou rostly a termíny dodání se prodlužovaly. Roztříštěnou výrobu bylo třeba sjednotit.

Rozsáhlá přestavba nevyužitých prostor bývalé konírny a rekonstrukce dílen byla jediná možnost, jak tyto nároky plnit. „Bylo to nutností a do realizace jsme se pustili, aniž bychom počítali s dotační podporou,“ vysvětluje Jarmila Gutmanová za UMIKOV CZ, s.r.o.

Jak s přestavbou a rekonstrukcí dílen pomohli specialisté z enovation

Společnost UMIKOV CZ měla základní informace o možnosti zažádat na přestavbu o dotace, avšak zkušenosti s tak rozsáhlým dotačním projektem jí chyběly.

„Projektový manažer z enovation nám hned na začátku nastavil reálné možnosti úspěšnosti, do detailu vysvětlil princip i postup realizace. Známkou profesionality pro nás byla také platba za služby až v případě skutečného získání dotace,“ popisuje spolupráci s enovation paní Gutmanová.

Nejobtížnější bylo shromáždění veškeré dokumentace a následné zpracování dotační žádosti dle podmínek programu. „To, co se zdálo stihnout za 2 měsíce jako nereálné, se díky enovation podařilo, a to je myslím ta nejlepší reference. Náš obchodní vztah neskončil dnem vydání rozhodnutí o přiznání dotace. Vždy se s nimi můžeme poradit, jsou ochotni naslouchat a pomoci. Díky enovation jsme zvládli i další oblasti, například proplacení, kontroly i hlášení o udržitelnosti,“ říká p. Gutmanová.

Zvýšení efektivity výroby aneb hlavní přínosy pro firmu

Díky dotacím z programu Nemovitosti zrekonstruovali servisní dílnu, budovy zahrnuté jako brownfield přestavěli na administrativní prostory a novou výrobní halu s mnohem větší výrobní kapacitou a menší energetickou náročností. Součástí realizace bylo i zbudování čističky odpadních vod.

„Postavení na trhu, jako dodavatele, který plní kvalitu i termíny, je pro nás nejdůležitější. Získali jsme efektivnější výrobu, zaměstnanci násobně lepší pracovní podmínky i sociální zázemí. Mohli jsme nabídnout další pracovní místa a dnes máme již kolem 60 zaměstnanců. Problematiku dříve odloučených pracovišť jsme vyřešili centralizací výroby, čímž se snížily i náklady na logistiku. Využíváme také nové technologie, jejichž aplikace v bývalých prostorách nebyla možná,“ vyjmenovává přínosy dotačního projektu pro společnost UMIKOV CZ p. Gutmanová.

Součástí výroby je i konstrukční oddělení, které nyní přináší řadu inovačních změn, a to i díky přímému propojení se servisem. „Při plánování projektu jsme samozřejmě mysleli i na komfort našich zákazníků – vybudovali jsme například odpočinkovou místnost pro řidiče, kterou mohou využít, zatímco naši zaměstnanci opravují jejich techniku. Máme pomyslný punc firmy, která se rozvíjí a má ve výrobě i vývoji techniky a příslušenství co nabídnout,“ shrnuje výsledky p. Gutmanová.

 

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.