Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Rekonstrukce výrobního areálu z programu Nemovitosti

Ze staré nevyužívané budovy pro chov prasat moderní areál pro administraci, výrobu a skladování

Logo DERPAL Logistic DERPAL Logistic s.r.o.

 • Operační program:
  OPTAK

 • Výše investice:
  53 mil. Kč

 • Získaná dotace:
  24 mil. Kč

 • Rok zpracování:
  2016-2019

Záměr a cíl projektu

Firma DERPAL Logistic s.r.o. je významná společnost zabývající se především výrobou a obchodem s dřevěnými paletami a obalovým materiálem. V dané době vyráběla v areálu u Českých Budějovic, její hlavní odběratel však působil na severu republiky. Převoz materiálu byl velmi nákladný a zpomaloval dodávky zákazníkům.

Rozhodla se proto přeměnit dlouho nevyužívanou a nevyhovující budovu v obci Ptice (Praha-západ) na nový moderní areál pro administrativní, výrobní a skladové prostory. „Nestíhali jsme. Potřebovali jsme být zákazníkům blíž a zefektivnit logistiku,“ vysvětluje koordinátor projektu Ondřej Schmied ze společnosti DERPAL Logistic s.r.o.

Prvotní neúspěch a jak pomohli specialisté z enovation

Firma měla výborně promyšlený záměr a projekt splňoval kritéria výzvy II programu Nemovitosti. Přesto se první pokus o získání dotace nezdařil. Nevzdali to však a obrátili se na odborníky z enovation. Ti jim pomohli s celým dotačním procesem od sepsání žádosti až po fázi udržitelnosti projektu.

„Nejhorší byla byrokracie, bylo to nad naše možnosti i síly. Společně s enovation jsme vše zvládli, dotaci získali a projekt zrealizovali. Pomohli jste nám zejména s nastavením plánu a nekompromisně dbali na dodržení všech termínů. Důslednost a transparentnost projektu kladně zhodnotila také kontrola, při které jste nám pomáhali s dotazy,“ chválí spolupráci s enovation Schmied.

Ze stodoly moderní provozovna aneb hlavní přínosy pro firmu

Za pomocí financí z EU byl zmodernizován administrativní objekt, sklady, malovýroba, prostor pro expedici výrobků i požární nádrž. Vybudována byla také kotelna a pořízen kotel na zpracovávání druhotných surovin ze zbytků biomasy. Zbylo také na kompletní oplocení a vysazení zeleně.

Došlo k rozvoji společnosti a navýšení kapacity její výroby, náklady na transport produktů se snížily. Firma se přiblížila svým klíčovým trhům a nyní vydělává více. „Momentálně nejvíce oceňujeme především to, že máme kromě například Lotyšska, Litvy, Ukrajiny a Běloruska mnohem více zákazníků také z Prahy,“ hodnotí Schmied.

 

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.