Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Dotace na nové ICT vybavení

Pořízení nového informačního systému pro řízení podnikových procesů

Wamag - logo WAMAG s.r.o.

 • Operační program:
  OPPIK

 • Výše investice:
  2 650 000 Kč

 • Získaná dotace:
  1 250 000 Kč

 • Rok zpracování:
  2007

Zadání klienta

Společnost Wamag, spol. s r.o. z Mníšku pod Brdy se rozhodla pořídit nový informační systém, který měl řešit problém nedostatečného integrovaného řešení podnikové informatiky. Wamag je přední firmou působící v oblasti magnetických systémů a z rodinné firmy dorostla do člena mezinárodní skupiny Goudsmit Magnetic Group. Podnik rychle přerostl z malé firmy do středně velké společnosti, ale informační systém tomu nebyl přizpůsoben. Podnik nedisponoval uceleným ERP informačním systémem, a kvalitní řízení podnikových procesů se tak stalo v dynamicky rozvíjející se společnosti obtížně řešitelným. To byl impulz k realizaci projektu v rámci dotačního titulu ICT v podnicích, který byl součástí Operačního programu Podnikání a Inovace.

Zahájení spolupráce

Nyní bylo nutné vyčkat vyhlášení výzvy, ke kterému došlo zanedlouho. „Protože šlo o první projekt, se kterým se naše společnost o dotace EU ucházela, rozhodli jsme se neponechat nic náhodě a spojit síly se zkušenou poradenskou společností. Po důkladném průzkumu situace na trhu jsme vybrali společnost enovation s.r.o.“ říká jednatel společnosti Ing. Jan Kolář. Po konzultacích a kompletaci potřebných materiálů (především finančních výkazů společnosti a základních informací o projektu) byla podána registrační žádost, kterou zanedlouho CzechInvest schválil. Mohly tedy začít přípravy plné žádosti a podnikatelského záměru. Důkladně promyslet byly třeba zejména cíle projektu, harmonogram a rozpočet. Neproblematičtějším momentem se stalo výběrové řízení na dodavatele řešení, které bylo nutné v souladu s podmínkami programu provést. V době podání žádosti už měla společnost Wamag k dispozici nabídky jednotlivých uchazečů, které nicméně nebyly vzhledem k časové tísni definitivně vyhodnoceny. To však nebylo překážkou pro kladné hodnocení projektu, jelikož výběrové řízení na dodavatele stačí provést až v průběhu realizace projektu. Po několika týdnech byl projekt kladně vyhodnocen.

Realizace projektu

Nastal čas soustředit se na samotnou realizaci a na to, aby bylo vše v souladu s podmínkami, ke kterým se každý příjemce dotace z programu OPPI zavazuje. Na podzim 2007 bylo dokončeno výběrové řízení a vybráno nejvhodnější řešení, které se bez odkládání začalo implementovat. Trvalo přibližně rok, než bylo vše precizně vyladěno, a bylo tak možné podat žádost o proplacení dotace. Zanedlouho se na účtu společnosti objevila přislíbená částka dotace.

Výsledek spolupráce

„Díky dotaci z programu ICT v podnicích jsme mohli implementovat řešení, které nám pomohlo zkvalitnit řízení a nastavení procesů výroby, zlepšit vztahy se zákazníky a zvýšit konkurenceschopnost naší společnosti. Díky celkovému úspěchu projektu a vynikající spolupráci se společností enovation s.r.o. jsme se rozhodli podat další žádost o dotace z EU, tentokrát do programu Inovace.“ shrnuje Jan Kolář.

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.