Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

Výrobní technologie pro zavedení sériové výroby

Pořízení výrobních strojů pro zavedení sériové výroby

logo-minerva.png MINERVA, s.r.o.

 • Operační program:
  OPPIK

 • Výše investice:
  53 600 000 Kč

 • Získaná dotace:
  13 400 000 Kč

 • Rok zpracování:
  2015 - 2017

Zadání klienta

Společnost Minerva Boskovice, a.s. se zabývá především výrobou a prodejem průmyslových šicích strojů. V rámci této činnosti provádí vlastní výzkum i vývoj a pro tyto činnosti má také specializovaná pracoviště. Kvůli výrobě nové třídy strojů potřebovala společnost pořídit zcela nové výrobní technologie. Ty měly umožnit efektivní sériovou výrobu vyvinutých prototypů a celkový postup k high-tech produkci.

Zahájení spolupráce

Po úvodních konzultacích s managementem společnosti se jako ideální jevil dotační program Inovace z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK). Jeho podmínky tento projekt ukázkově splňoval – společnost zamýšlela investovat do nových výrobních technologií, které měly usnadnit cestu nového produktu do výroby a na trh, což je podstatou programu.

Realizace dotačního projektu

Společnost enovation kompletně zpracovala plnou dotační žádost. Výsledkem bylo bezproblémové schválení projektu příslušnými orgány. Minerva Boskovice, a.s. se následně rozhodla i pro spolupráci s odborníky služby AfterCare, která ošetřuje případná pochybení při realizaci dotačního projektu a v odevzdávaných dokumentech. Pečlivě jsme tedy administrovali například žádosti o platbu i zprávy z realizace projektu.

Výsledky spolupráce

Díky schválené dotační žádosti zahájil podnik sériovou výrobu nové třídy průmyslových šicích strojů. Nové technologie snížují podniku provozní náklady jak omezením počtu provozních operací, tak jejich zvýšenou efektivitou. Roli hraje i menší energetická náročnost technologií. Díky dotačnímu projektu bude společnost schopna vyrábět průmyslové šicí stroje, které mají ve srovnání se současnou produkcí podstatně lepší technické a konstrukční parametry (zejména využití krokových motorů pro ovládání klíčových funkcí strojů) i větší užitnou hodnotu pro zákazníka (možnost automatizace některých šicích procesů, dálkové správy a řízení jednotlivých strojů) a dodávat je na trh.

Role enovation

Kromě výběru dotačního programu jsme pro společnost Minerva Boskovice, a.s. pečlivě zpracovali a podali žádost o dotaci, která byla bez problémů schválena. Náš klient využil i službu AfterCare, která eliminuje chyby a nepřesnosti během realizace projektu. Zabraňuje tak případným sankcím ze strany odpovědných orgánů. Těší nás, že jsme se mohli podílet na významném rozvoji jediného výrobce průmyslových šicích strojů v ČR, jenž zajišťuje vlastní výrobu jednotlivých dílů a jeho historie sahá až do roku 1881.

Minerva Boskovice, a.s. Minerva Boskovice, a.s.

Napište nám nebo volejte 222 523 549

Všechny položky označené hvězdičkou * jsou povinné.